İş Görüşmelerinde Nasıl Davranılır

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İş görüşmesinde nasıl davranmalıyız
  İş Görüşmelerinde Nasıl Davranılır, iş görüşmesinde nasıl davranmalı, İş görüşmelerinde nasıl davranmalıyız nelere dikkat etmeliyiz, iş görüşmesinde nasıl davranılmalı, mülakatta nasıl davranılır, mülakat görüşmelerinde nasıl davranmalı

  Öncelikle görüşmeye geç kalmayın ama erken de gitmeyin.

  İş görüşmelerinde ilk izlenim önemlidir, düzgün giyinin. Başvurduğunuz işe ilgi duyduğunuzu göstermek adına yalnızca şirket hakkında bilgi toplamakla kalmayın, kendi CV’nizi de okuyun.

  Göz kontağı kurun, görüşme sırasında siz de not alın ve görüşmeciyle iletişiminizi canlı tutun

  Espiri yapmaya çalışmayın: Gergin görünmemek,rahat bir insan izlenimi vermek için espri yapmaya kendinizi zorlamayın. Başarısız bir girişim üzerinizde olumsuz bir etki bırakacaktır. Sık tekrarlarsanız itici bir hale bile gelebilirsiniz.

  Görüşmeye gittiğiniz işyerinin hangi sektörde çalıştığını mutlaka biliyor olmalısınız. Firmanın sadece adına bakarak tahminlerde bulunmayın.

  Çok Konuşmayın: Soruldukça konuşun, İnsanları sıkıcak yahut ciddiyetinize zarar verekcek kadar sakın konuşmayın.

  Çok susmayın: Çok konuşmayın dediysek tamamen de susmayın, Özgeçmişinizden bahsedip içinize kapanmayın, unutmayın onlar zaten cv nizde yazıyor. Şirkete kazandırabileceklerini ve vizyonunuz hakkında açıklayıcı olun.

  Başvurduğunuz pozisyon için bilgi ve deneyiminiz ne kadar yüksek olursa olsun asla başınabuyruk bir görüntü vermeyin.

  Topluca Gitmeyin: Sevgiliniz, anneniz veya yakın arkadaşlarınızı destek almak amacıyla götürseniz bile kapıda ayrılın. Çocuk değilsiniz, ilkokula yaılmıyorsunuz.

  Bilgisiz gitmeyin: Şirket hakkında mutlaka önbilgi edinin, geçmişiyle ilgili toplayabildiğiniz kadar bilgi toplayın. Yeri geldiğinde bunlardan bahsetmeniz size olumlu geri dönecektir.
   


Sayfayı Paylaş