İranlı Firuze Sultan Süleyman'ın Karşısında

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Kanuni Sultan Süleyman'ın Firuze'yle tanışma vakti
  İranlı Firuze Sultan Süleymanın Karşısında

  Muhteşem Yüzyıl yeni sezonunun ikinci bölümüyle pek çok sorunun yanıtını verecek. İzleyiciyi ekrana kilitleyen dizide bu bölümde de pek çok gelişme yaşanacak.

  Son bölümde Valide Sultan'ın dairesine Kanuni'den izinsiz yerleşen ve bir nevi isyan başlatan Hürrem Sultan yeni bölümde bu konuda Kanuni ile karşı karşıya geliyor. Daireyi boşaltmasını isteyen Süleyman'a Hürrem haremin iç işlerine karışamayacağını söyleyip kendi özerk alanını yaratmaya başlıyor. Önceki bölümlerde "Harem ne ki ben dünyayı yöneteceğim" sözü de yavaş yavaş yerini bulmaya başlıyor.

  İkinci önemli gelişme ise İranlı Firuza ve Kanuni arasında yaşanacak. Hareme girecek kızlar arasına seçilmeyen İranlı Firuze bu kez Hatice sultan rahatsızlanınca saraya giriyor. Fragmanda Kanuni Firuze'yi arp çalarken görüyor ve çok etkileniyor. Hatice Sultan'ın Hürrem'i alt edecek kadın arayışı da Firuze ile son bulmuş oluyor. Bu bölümde Hürrem bir engel çıkarmazsa Kanuni'nin huzuruna çıkacak olan Firuze'nin neler yaşayacağı ve akibeti belli olacak.

  Önümüzdeki bölümlerde İranlı Firuze'nin şiire olan tutkusu, Farsçaya olan hakimiyeti ile Sultan Süleyman’ın dikkatini çekecek.Firuze 'nin huzur ve şifa veren zerafeti ise Süleyman’ın büyülenmesine sebep olacak.

  Yeni bölümlerde izleyicinin en çok karşısına çıkacak olan karakterler ise Hürrem Sultan ve Firuze olacak. Heyecanlı ve akıcı bir bölümle Muhteşem Yüzyıl Çarşamba günü Star Tv'de izleyici ile buluşacak.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş