İranın en Güzel Yerleri

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  İranın en Güzel Yerleri Mekanları

  İranın bilinmeyen güzellikleri
  İranın doğal ve tarihi güzellikleri

  Ülke sahillerinin 2500 km’yi aşkın uzunlukta olması ve diğer yandan fazla Alborz. Zagros gibi yüksek dağlık bölgelerin varlığı dikkate alındığında İran doğal çevre açısından da dinlenme ve eğlenmeye son derece müsait bir ülkedir. Kuzeyde Mazenderan sahilleri, güneyde Fars Körfezi ve Umman denizi kıyıları ile ayrıca Kiş.Qeşm, Hürmüz gibi Fars Körfezi adaları ve sahilleri çok cazip iklimi ile yaz ve kış mevsiminde turistlerin dinlenip eğlenebileceği ideal yerlerdir.

  ran’daki dağlar ve dağ etekleri hayvancılıkla uğraşan ve göçebe hayatı süren kesim açısından ekonomik bir değere sahiptir. Buna paralel olarak dağ etekleri, çok sıcak ve yaz aylarında kent sakinlerinin ve alçak ovalarda kurulu köy halklarının geçici olarak ikamet ettikleri yayla vazifesini görür.

  ran’ın gezip görmek, dinlenmek ve eğlenmek için ideal en önemli yerlerinden biri de kaplıcalar ve çamur tedavisi (Mud Traphy)’nin yapıldığı bölgelerdir. Larican, Mahlat, Sarın, Bostanabad, Ramsar ve Kutursu İran’ın tanınmış ve her yıl binlerce insanın yoğun uğrak yeri olan şifalı kaplıca bölgelerinin başında gelir.
   


Sayfayı Paylaş