iPhone'un Siri'si Kürtaja Karşı

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  hahaha neden kürtaja karşısın, cevap: çünkü karşıyım
  Apple'ın yeni telefonu iPhone 4S'lerle birlikte kullanıma sunulan ve kullanıcının sesli komutlarını anlayarak yerine getiren Siri uygulamasıyla ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Kullanıcıların sorularını yanıtlayan Siri'ye kürtaj olmak için adres soran Washington'lı bir kullanıcıyı Siri, kürtaj yapan bir adresi önermek yerine kürtaja karşı olan bir sağlık merkezine yönlendiriyor.

  Yani yanı başınızda kürtaj için operasyon yapan bir merkez bulunsa da, Siri kürtaja karşı olan diğer sağlık merkezlerini öneriyor.

  Siri'ye "neden kürtaja karşısın" sorusu yöneltildiğinde ise Siri'nin cevabı kısa ve net oluyor: "Çünkü karşıyım!"

  Bu durum, şimdiden büyük bir tartışma konusu olmuş durumda. Apple ise konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı ve böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını söylemekle yetindi...
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  İşte açıklama detayları
  iPhone 4S'in ses tanıma ve cevaplama işlevi Siri'nin doğum kontrolü ve çocuk aldırmayla ilgili verdiği cevapların tartışma yaratmasının ardından Apple'dan açıklama geldi. Geçen hafta bazı blog yazarları Siri'nin çocuk aldırma merkezlerine yönlendirmede başarısız olduğundan bahsetmişlerdi.

  New York Times'da yer alan habere göre Apple, bu duruma Siri'nin henüz beta aşamasında olmasını neden gösterdi ve şu açıklamayı yaptı:

  "Müşterilerimiz, Siri'yi her türlü bilgiyi edinmek için kullanmak istiyorlar. Siri birçok bilgiyi bulabilse de, her zaman tam istediğinizi bulamayabiliyor. Bunlar, kasten yapılan ve incitme amacı taşıyan eksiklikler değildir ve Siri'yi final sürümüne taşırken geliştirebileceğimiz alanlar olduğu anl***** gelmektedir."

  Bakalım Siri, final sürümünde çocuk aldırmayla ilgili fikrini değiştirecek mi...
   

Sayfayı Paylaş