iPhone ve iPadcilerin yeni iOS 6'da Olmasini istedikleri

Konusu 'iPhone' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone ve iPad kullanicilarinin iOS 6'dan beklentileri ne yonde iste onlardan bazilarini sizler icin derledim.

  1. Siri: Apple'ın iPhone 4, iPad 2 veya iPod touch'da çalışmaması için belirgin bir neden yok. Apple'ın Siri'yi dünya çapında ünlü hale getirmekle daha fazla iPhone 4S satmak arasında bir tercih yapması gerekiyor.

  2. Ses seçenekleri: Siri Amerika'da bayan, ancak İngiltere'de bir erkek. Apple'ın bize daha fazla seçenek sunmasını umuyoruz.

  3. OS X'de iMessage: iMessage oldukça akıllı ve faydalı bir uygulama. Ancak Mac'lerde malesef çalışmıyor.

  4. 3G üzerinde Facetime sunulsun: İyi bir 3G sinyali, zaman zaman kötü bir Wi-Fi bağlantısından daha iyi olabiliyor.

  5. Uygulamalar arasında daha şık bir geçiş: iPhone'da uygulamalar arasında geçmek sıkıntı yaratabiliyor. iPad 2'deki dört parmakla geçiş yapma hareketi ise iPhone'un küçük ekranı için ideal değil. Apple'ın bu konuyu düşünüp taşınması gerekiyor.

  6. Yeni Maps uygulaması: Maps'de önemli bir yeniliğin yapılmaması, Apple'ın kendi harita uygulaması üzerinde çalıştığışüphelerini doğuruyor.

  7. Doğal uygulamaları gizleyebilme: İster Game Center olsun, ister Newsstand, doğal uygulamaları gizleyebilmekiçin bir yol sunulması gerekli.

  8. Kullanıcı hesapları: iPad'ler aile cihazları ve birden fazla kullanıcı hesaplarını desteklemesi gerekiyor. En azından bir misafir hesabı desteklenmeli.

  9. Daha büyük klasörler: Özellikle iPad'de Apple'ın üzerinde durması gereken bir konu.

  10. Uçak moduna daha hızlı geçiş: Uçak moduna uyarı merkezinden hızlıca geçebilmek, oldukça faydalı olabilir.

  11. Çoklu görev destekleyen uygulama mağazası: Şu anki iOS App Store, arka planda indirmeyi desteklemiyor. Bu desteğin eklenmesinin çok yerinde olacağını düşünüyoruz.

  12. Uygulama verilerini yedekleme: Sınırlı alana sahip olmak, yeni uygulamalar için genellikle eskilerini silmeyi gerektiriyor. Bu ise veri kaybına neden olduğundan özellikle oyunlarda can sıkıcı olabiliyor. iCloud'a eklenece uygulamaları tek tek yedekleyebilme özelliğinin oldukçahoşolacağını düşünüyoruz.
   


Sayfayı Paylaş