iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir

Konusu 'iPhone' forumundadır ve CAN tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  iPhone Daha Hızlı Bir Şekilde Nasıl Şarj Edilir?

  iPhone'unuzu kapalı konumdayken şarj etmeniz cihazınızın daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Ancak telefonunuzu komple kapatmak istemezseniz uçak moduna almanız da bu konuda aynı şekilde fayda sağlayacaktır.

  Eğer iPhone'unuzu duvardan ve Apple'ın orijinal şarj adaptörünü kullanarak şarj ederseniz cihazınızın daha hızlı şarj olduğunu görürsünüz. Aksine bilgisayar gibi farklı bir güç kaynağı kullanırsanız cihazınızın şarj süresi bir hayli uzayacaktır.

  Cihazınızı aşırı sıcak ortamda şarj etmek de şarj süresini arttıran etkenlerden. Bu yüzden iPhone'unuzu serin ortamlarda şarj etmeniz hızlı şarj olması açısından önemli.

  Eğer USB'den şarj tek çareniz ise bu durumda da daha hızlı şarj için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Mesela bilgisayarınızın USB'lerinde takılı ve o an aciliyeti olmayan donanım vs. varsa onları geçici olarak kaldırmanız. Ayrıca şarj esnasında bilgisayarınızın uyku ya da bekleme moduna geçmediğinden de emin olun.

  Son olarak iPhone'unuzun bataryasına her ay bakım yapmanızda fayda var. Bu konuda Apple'ın kullanıcılarına bazı tavsiyeleri var; Lityum temelli bataryalarda elektronları hareketli tutmak önemlidir. Bu yüzden ayda en az bir kez cihazınızın şarj döngüsünü yapmasına izin vermelisiniz. Yani cihazınız ayda bir kez %100 şarj olduktan sonra tamamen şarjını bitirmelisiniz.
   


Sayfayı Paylaş