iPhone kullanıcıları için Photoshop Mobile

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve pult tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Adobe'nin dünyaca ünlü resim düzenleme yazılımı Photoshop, iPhone için hazırladığı uygulama ile telefonseverlerin beğenisine sunuluyor. Adobe'nin iPhone için geliştirdiği Photoshop uygulamasının mevcut kameralı cep telefonlarındaki görüntü düzenleme yazılımları konusundaki yetersizliği gidermesi bekleniyor. Kullanabilmek için iTunes gerektiren Photoshop Mobil uygulaması orijinal Photoshop uygulamasının tüm özelliklerini birebir yansıtmamakla beraber temel işlemlerin çoğunu sunuyor. iPhone için Photoshop programı ile yeniden boyutlandırma, renk doygunluğu ve parlaklık düzenlemeleri ve bazı efektler kullanılabiliyor. iPhone için Photoshop uygulaması Adobe'nin resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  Adobe yetkililerinden Doug Mack: "Dijital görüntüleme sektöründe lider bir firma kimliğiyle Adobe olarak, Apple iPhone cep telefonu kullanıcılarına Photoshop Mobile yazılımını sunmaktan dolayı heyecanlıyız. Apple iPhone kullanıcıları artık güçlü görüntü düzenleme ve paylaşım araçlarına sahipler. Bu özellikleri sunan programımız iPhone sahipleri hayatın beklenmedik anarlını belgelemek için donanmış oluyorlar ve anılarını göze en hoş gelecek şekilde telefonlarında düzenleyip sevdikleriyle paylaşabiliyorlar.

  Kullanabilmek için iTunes gerektiren Photoshop Mobil uygulaması orijinal Photoshop uygulamasının tüm özelliklerini birebir yansıtmamakla beraber temel işlemlerin çoğunu sunuyor. iPhone için Photoshop programı ile yeniden boyutlandırma, renk doygunluğu ve parlaklık düzenlemeleri ve bazı efektler kullanılabiliyor. iPhone için Photoshop uygulamasına sahip olan telefonseverler ayı zamanda Adobe’nin online fotoğraf düzenleme servisi ile 2GB kapasiteli depolama alanı ve fotoğraflarını paylaşma imkanı da elde ediyorlar.

  Yazılım firması Adobe, iPhone telefonların işletim sistemine uygun fotoğraf düzenleme yazılımı Photoshop.com Mobile'ı App Store'dan ücretsiz olarak kullanıcılara sundu. Photoshop.com for iPhone (Mobile) adı altında kullanıcıların beğenisine sunulan uygulama ile fotoğraflarda kesme, çevirme, renk ayarları, efektler uygulama gibi temel düzenleme işlemleri iPod Touch ve iPhone cep telefonları üzerinden görüntülerin orijinal halleri bozulmadan yapılabiliyor.

  Kullanıcılar görüntüler üzerinde kendilerince düzenlemeler yaptıktan sonra bu fotoğraflarını Apple iPhone cep telefonlarından Photoshop hesaplarına yükleyerek daha sonra diledikleri yer ve zamanda internet bağlantılı bir bilgisayar ekranından izleyebiliyorlar. Ayrıca, Phone için Adobe Photoshop Mobile programında, kullanıcıların kendilerine ait tüm Photoshop kütüphanelerine Apple iPhone cep telefonlarından erişmelerini sağlayan bir dijital cüzdan fonksiyonu da yer alıyor. Photoshop'un sunduğu bu dijital cüzdan özelliği 2Gb veri depolama kapasitesi ile 1,500'ün üzerinde fotoğraf kaydedilmesine imkân tanıyor.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  güzel olmuş ama ben cepte çektiklerimi pc de düzenliyorum genelde :)
   

Sayfayı Paylaş