iPhone İçin Xcode Eğitimleri Başladı

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 27 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Medyasoft, iPhone için uygulama geliştirmeye yönelik eğitimlerini başlattı! İşte detaylar...
  Medyasoft, kişi ve kurumlar için tasarladığı katma değerli eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Medyasoft, milyonlarca kullanıcısı olan Apple'ın iPhone ve iPad cihazları için geliştirdiği "Xcode" eğitimiyle kullanıcılara yeni yazılımlar geliştirme fırsatı sunacak.

  "Günümüzün en gözde ve kârlı işi"
  Bilişim dünyasındaki trendleri uzman kadrosuyla eğitim alanında katma değerli hale getiren Medyasoft'un iPhone ve iPad cihazlarına yönelik başlattığı uygulama geliştirme eğitimiyle sektörde bir ilke daha imza attıklarını belirten Medyasoft Genel Müdürü Doğu Pabuçcuoğlu, "Kullanıcısına sağladığı on binlerce oyun ve uygulamasıyla kısa sürede milyonlarca kişinin sahip olduğu Apple'ın iPhone ve iPad'leri için yazılım geliştirmek günümüzün en trend işleri arasında. Şu an 11 milyar civarında olan uygulamaların çoğu freelance çalışmalar sonucunda gerçekleşiyor. Amerika'da birçok yazılımcı bu uygulamaların sağladığı karlılık nedeniyle yazılım geliştiricisi olmak için işlerinden bile ayrılmaya başladı. Hatta pek çok insan evlerinde uygulama geliştirerek on binlerce dolar kazanmaya başladı. Medyasoft olarak hayata geçirdiğimiz Xcode eğitimleriyle kurumların trendleri yakalamalarını sağlamayı ve gençlerimize yeni iş kapılarını açmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

  Eğitimlerin Türkiye'de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan senior yazılım danışmanları tarafından verildiğini belirten Pabuçcuoğlu, eğitimlere katılmak isteyenlerin literatürü takip edebilecek İngilizce ve temel programlama bilgisine sahip olmaları gerektiğini belirtti.

  Pabuçcuoğlu, "Katılımcılar ilk etapta iPhone ve iPad cihaz özellikleri ve uygulamaları hakkında bilgiye sahip olup, ardından Xcode kullanarak cihaz özelliklerine göre uygulama geliştirme yöntemlerini öğreniyor. Eğitimlerde ayrıca katılımcılara web servisleri ve cihazlara veri aktarımı gibi önemli konularda da uygulama geliştirebilecek bilgi aktarılıyor" dedi.

  Bilgi için: Medyasoft
  Telefon: (212) 210 58 90
   


Sayfayı Paylaş