iPhone Da Rehber Kopyalama

Konusu 'iPhone' forumundadır ve CAN tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Tüm iPhone'lar İçin Telefon Rehberi Kopyalama Yedekleme

  Olasısorunlar, kayıp ya da çalıştı durumlarında telefonunuzun yedeği olması çok önemlidir. Zira telefonunuzu kaybettikten sonra bir de rehberinizi yeniden oluşturmanın stresi tuz biber olacaktır. iPhone'unuzun rehberini yedeklemeniz için aşağıdaki yöntemlerden bir tanesini kullanın.

  iCloud'u kullanın:

  Bir apple cihazındaki bilgileri yedeklemenin zahmetsiz, en kolay yolu iCloud'u kullanmaktır. iCloud, apple cihazınızdaki verilerinizi sizin iCloud hesabınıza kendiliğinden yedekler ve istediğiniz zaman geri yükler.

  iCloud'u kullanabilmek için, en az iOS5 çalıştıran bir cihaza sahip olmalısınız. iPhone 3GS ya da daha yenisi, iPod touch 3 ya da daha yenisi, Tüm iPad'ler ve iPad Mini destekler.

  Cihazımızdan Ayarlar>iCloud>Kişiler kısmını aktif hale getirelim. Bunu yaptığınızda, tüm rehberiniz iCloud hesabınıza yedeklenecektir. Yedeğinize istediğiniz zaman www.icloud.com adresinden erişebilirsiniz.

  Yedeğimizi görüntülemek için www.icloud.com adresine gidelim.
  Gerekli yere apple kimliğimizi ve şifremizi yazarak iCloud'a giriş yapalım.

  Açılan ekrandan 'Kişiler' kısmına tıklayalım.
  Açılan ekranda rehberinizin yedeğini göreceksiniz.
  iPhone'unuz üzerinden rehberinize ekleme ya da silme yaptıkça buradaki rehberinize de internete bağlıysanız hemen eklenecek ya da silinecektir.

  Dilerseniz rehberinize yeni bir kişiyi buradan da ekleyebilirsiniz. Buraya eklediğiniz kişi, iPhone'unuz internete bağlandığında iPhone'a da eklenecektir.
   


 2. CAN Well-Known Member

  iPhone rehberinizi birden fazla şekilde yedekleyebilirsiniz. Bunlar:

  1) İtunes üzerinden bağlantı yaptığınızda solda sekmelerde görünen iphone telefonunuzun üstüne sağ tıklayıp backup demeniz yeterli. Çok kısa süre içersinde yedeğinizi alır. Bu işlemi servise götürmeden veya program yüklemeden önce yaparsanız herhangi bir terslik veya göçme sonucu yeni yazılım yüklediğinizde tekrardan aynı şekilde bu seferde aldığınız backup ı geri yükleyin. Rehber dahil son çağrılarınızın bile geldiğini göreceksiniz bu işlem biraz uzun sürebilir.

  2) İtunes kullanarak. Outlock veya mail adresine yedekleme. İphone telefonunuzu itunes e taktığınızda zaten sizden seçenekeleri isteyecektir. Outlock ayarlarınız yapılı ise veya direk adres defterinizi gösterip eşitlediğinizde işlem tamamlanır.

  3) WinsCp, Filezilla veya iphone pc suit programı ile telefonunuza bağlanıp private > var > mobile > library > adresbooks kalsörünün içindekilerini pc nize kopyalayın. Herhangi bir silinme olursa bu dosyaları geri yükleyip iphone nunuzu kapatıp açın rehber geri gelmiş olacaktır.
   
 3. CAN Well-Known Member

  Turkcell Yedekleme ile Yedekleyin

  Eğer Turkcell hattı kullanıyorsanız, rehberinizi Turkcell'in yedekleme uygulamasıyla da yedekleyebilirsiniz. Yedeğiniz Turkcell'in sunucularında saklanır ve yedeği kaybetme derdiniz olmaz. Dilediğiniz zaman cihazınıza geri yüklersiniz.

  Öncelikle AppStore'dan 'Turkcell Yedek' uygulamasını indirin.
  https://itunes.apple.com/tr/app/turkcell-yedek/id358372329?mt=8

  Sisteme giriş yapmak için Turkcell numaranızı ve Turkcell Şifrenizi girin.(Turkcell şifrenizi almak için SIFRE yazıp 2222'ye gönderebilirsiniz)
  Eğer internete Wifi değil de iPhone ile 3G üzerinden bağlanıyorsanız uygulama size şifre sormayacaktır.

  Sisteme iPhone'unuz üzerinden giriş yaptıktan sonra gelen ekrandan 'Yedekle'ye dokunun.

  Yedekle'ye dokunduktan sonra uygulama rehberinizi kontrol edecek ve Turkcell sunucusuna bir kopyasını iletecektir.Yedekleme tamamlandığında, tebrikler, senkronizasyon tamamlandı ekranını göreceksiniz. İşleminiz tamamlandı.
   
 4. CAN Well-Known Member

  AVEA ile Yedekleyin

  Avea müşterisi olsanız da olmasanız da avea'nın uygulaması ile de rehberinizi yedekleyebilirsiniz.

  Öncelikle AppStore'dan Avea Yedek adlı uygulamayı indirin.
  https://itunes.apple.com/tr/app/avea-yedek/id583311223?mt=8

  Malesef avea'nın uygulaması rehberinizi kendi sunucusunda saklamıyor, bu da yedek dosyasını sizin bir yerde(mail kutunuzda) saklamanızı gerektiriyor.

  Uygulamayı açın ve aşağıdaki yeşil Yedekle butonuna dokunun.
  Dokunduktan sonra bir üstteki bar dolacak ve rehberinizin yedeği alınacaktır.
  Rehberinizin yedeği alındıktan sonra, yedekle tuşu 'E-mail' olarak değişecektir. E-mail butonuna dokunun, mail atma penceresi açılacak.

  Buradan kendi e-posta adresinize mail atın ve bu maili saklayın. İleride rehberinizi geri yüklemek isterseniz bu dosyayı kullanabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş