iPhone 5 Neden Çıkmadı Sorusuna En Net Cevap

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Kasım 2011 başlatılmıştır.

  1. OrKuN Well-Known Member


    Yana yana herkes iPhone 5 beklerken, kasa tasarımı hiç değişmeyen, sadece donanım ve yazılım olarak yenilenmiş bir iPhone 4 ile karşılaşarak hayal kırıklığı yaşatan Apple firmasının neden iPhone 5 değilde iPhone 4S'i çıkardığına dair en net ve inandırıcı iddia Business Insider'dan geldi.

    Business Insider'ın "tamamen isimsiz" kaynaklarına göre Apple, bir iPhone 5 prototipine sahipti. Bu prototip, beklendiği gibi büyük bir ekrana ve yeni bir şekle sahipti. Ancak iddiaya göre Steve Jobs, iPhone 5'in farklı ekran boyutunun iPhone serisini bitireceğini düşünüyordu. Jobs'a göre bu, iPhone'u parçalanma sorunuyla karşı karşıya bırakacaktı ve "Android'leştirecekti". Android'in ise Jobs için bir kabus kadar kötü olduğunu biliyoruz. Büyük ekran, bir çok uygulamanın yeni iPhone'a uymayacağı, çeşitli sorunların çıkacağı anlamina geliyordu. Yine de Apple, telefon ekranlarının giderek büyüdüğü bir zamanda, gelecekte bir değişikliğe gitmek zorunda kalabilir.

    Bu iddia, iPhone 5'in ortaya çıkmama nedeni olarak oldukça inandırıcı duruyor. Zira Jobs'un basitlik ve tek biçimliliğe büyük önem verdiğini biliyoruz. Ancak eğer iddia doğru ise, bizce şu soruyu da sormak gerekiyor: iPhone 5 neden en baştan değil de sonradan iptal edildi?
     


Sayfayı Paylaş