iPhone 5 Nasıl Olacak

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve Balako tarafından 12 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  [​IMG]

  Daha Apple tarafından hakkında hiçbir açıklama yapılmadıysa da, iPhone 5 ile ilgili sayısız iddia haber sitelerinde kol geziyor. Bugün iPhone 5 ile ilgili tüm iddiaları bir araya getirdik; bu iddiaların gerçekleşme olasılığını da yüzdelik dilimlerde sizlere sunduk. İşte en geç Ekim ayında lanse edilmesi beklenen muhtemel iPhone 5...

  Daha İyi Kamera

  [​IMG]

  5 megapiksel dahili kamerayla gelen iPhone 4'e kıyasla iPhone 5'lerde bugün için birçok akıllı telefondan görmeye alıştığımız 8 megapiksel dahili kamera bulunacak.

  Home Butonu Olmayacak

  [​IMG]

  iPhone'larda görmeye alıştığımız ve hemen ekranın altında bulunan Home butonu yeni iPhone'da olmayacak ve artık cihaz tamamen dokunmatik arabirimde kullanılacak.

  Daha Büyük Ekran

  [​IMG]

  Önceki modellerine nazaran iPhone 5'in daha büyük bir ekranı olacak. İddialar yeni telefonun 4 ila 5 inç'lik ekranı olabileceği üzerinde yoğunlaşıyor.

  Daha Yüksek Çözünürlük

  [​IMG]

  Ekranının daha büyük olması beklenen iPhone 5'in daha iyi ve yüksek bir çözünürlüğe ulaşması bekleniyor.

  Aynı Tasarım

  [​IMG]

  iPhone 5, tasarım olarak iPhone 4'ten pek de farklı olmayacak. Metal kaplamasının yanında arka yanı cam kaplama olacak.

  Yeni Tasarım

  [​IMG]

  iPhone 5'in iPhone 4 ile aynı tasarıma sahip olacağı savına karşılık aksi yönde iddialar da var. Buna göre iPhone'in arka yüzü metal kaplama olacak ve daha ince bir tasarıma sahip olacak.

  Beyaz Modelleri De Olacak

  [​IMG]

  iPhone 4'te olduğu gibi yeni iPhone'un da beyaz modelleri olacak. Bu iddianın doğru olma ihtimali ise diğerlerine göre oldukça yüksek.

  Klavyeli iPhone

  [​IMG]

  Gerçekleşme ihtimali en düşük iddialardan biri de iPhone 5'lerin fiziksel bir klavyeye sahip olacağı. Kızaklı iPhone 5'ler dilendiğinde dokunmatik arabirimle kontrol edilebileceği gibi kızak açıldığında dahili klavye de kullanılabilecek.

  64 GB Hafızası Olacak

  [​IMG]

  32 GB'a kadar ulaşan iPhone 4'lerin aksine iPhone 5'lerin 64 GB'lık modelleri de olacak.

  Full HD Video Kaydı

  [​IMG]

  Dahili kamerası iyileşen iPhone 5'ler 1080p full HD video çekimi yapabilecek.

  Düşük Fiyatlı Modelleri De Olacak

  [​IMG]

  iPhone 4'lerin düşük fiyatlı modellerinin tartışıldığı bugünlerde iPhone 5'lerin de benzer şekilde daha cüzi fiyat etiketine sahip modelleri olacak.

  Hafızası Olmayacak

  [​IMG]

  Bir diğer iddiaya göre ise yeni nesil iPhone'larda dahili depolama birimi olmayacak veya düşük fiyatlı iPhone'larda hafızaya yer verilmeyecek. Bunun yerine harici hafıza kartlarından faydalanılacak.

  3D Ekran

  [​IMG]

  Bazı akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone 5'ler 3D yani 3 boyut teknolojisini de destekleyecek. Bunun anlamı ise şu: 3 boyutlu filmleri izlemek için artık iPhone'unuz yeterli olacak. Ancak bu iddianın gerçekleşme olasılığı son derece düşük.

  Daha İyi Bir Batarya

  [​IMG]

  Diğer iPhone'lara kıyasla iPhone 5'ler daha iyi bir batarya yapısına sahip olacak; ancak yeni telefon batarya ömrü bazında iPhone 4'ten pek de farklı olmayacak.

  Çift SIM Kart Desteği

  [​IMG]

  iPhone 5'ler bir ilki de beraberinde getirecek ve çift SIM kart desteği sunacak.

  NFC Teknolojili iPhone

  [​IMG]

  Cihazların kredi kartı gibi kullanılmasını ve alış veriş yapılabilmesini sağlayacak NFC (Near Field Communication) teknolojisini iPhone 5 de destekleyecek.

  A5 İşlemci

  [​IMG]

  iPad 2'lerde gördüğümüz A5 işlemci iPhone 5'lerde de olacak. Yani iPhone 4'e nazaran iPhone 5'ler işlemci bazında daha güçlü bir yapıda olacak.

  Daha Fazla RAM

  [​IMG]

  512MB RAM'i bulunan iPhone 4'lere kıyasla iPhone 5'ler 1GB RAM'a sahip olacak. Bu da yeni iPhone'ların çok daha hızlı olacağı anlamını taşıyor.

  4G / LTE Desteği

  [​IMG]

  3G'nin ardından yakın gelecekte yaygınlaşması beklenen 4G/LTE teknolojisini iPhone 5'ler de destekleyecek. Yani iPhone 5'ler internete çok daha hızlı bağlanabilecek.

  iOS 5 Çıkış Tarihi

  [​IMG]

  iPhone 5'lerde görülmesi beklenen yeni işletim sistemi iOS 5'in iPhone 5 ile birlikte ortaya çıkması bekleniyor.

  Eylül'de Çıkacak

  [​IMG]

  iPhone 5'in Eylül ayı içinde lanse edilmesi mümkün.
   


Sayfayı Paylaş