iPhone 4S'in Beğenilen ve Beğenilmeyen Özellikleri

Konusu 'iPhone' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone 4S'in sevilen ve sevilmeyen Yönleri
  Steve Jobs ölmeden dehasını konuşturarak en büyük rakibi google android'e Siri ile bir adım önde olduğunu tekrar hatırlattığını düşünüyorum. İlk ben yaparım sonra siz taklit edersiniz diyor adeta. Zaten Apple'ın en sevilen iPhone'u iPhone 4S'e olan ilginin, bir ankete göre Siri nedeniyle olduğu ortaya çıktı.

  ChangeWave Researchtarafından 215 iPhone 4S kullanıcı arasında yapılan ankete kullanıcıların yüzde 96'sını ceplerinden çok memnun veya memnun oldukları cevabını vermiş. Bu memnuniyetin ana nedeni ise ses algılayan kişisel asistan Siri. Kullanıcıların yarısı, cep telefonundaki en iyi özelliğin Siri olduğunu söylerken, yüzde 39'u ise kullanım kolaylığındanbahsetmiş. Kullanıcıların yüzde 33'ü ise 8MP'lik kameranıniPhone 4S'de en çok beğendikleri özellik olduğunu söylemiş.

  Beğenilmeyen özelliklerde ise yüzde 38 ile pilin çok çabuk bitmesi ve yüzde 30 ile 4G'nindesteklenmemesiönde gidiyor.

  ChangeWave, iPhone 4'deki konuşurken hattan düşme sorunun da ortadan kalktığını ortaya çıkarmış. Temmuz ayında iPhone 4 kullanıcılarının yüzde 5.2'si konuşurken hattan düştüğünü söylerken, iPhone 4S ile bu oran yüzde 2.5'e düşmüş. Ancak şirkete göre bu konuda teşekkür edilmesi gereken tam olarak Apple değil, mobil hizmet sağlayıcıları.
   


Sayfayı Paylaş