iPhone 4S Tüm Bilgiler ve İnceleme

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Ve Sonunda resmi ağızdan iPhone 4S, Apple'ın Cupertino, Kaliforniya kampüsündeki basın etkinliğinde resmen tanıtıldı. Apple, iPhone 3GS'de izlediğiyolu takip ederek bir iPhone 5 yerine yenilenmiş bir iPhone 4 ile karşımıza çıktı. iPhone 5'in gelmeyişi şüphesiz birçoğumuzu hayal kırıklığına uğrattı, ama isterseniz gelin şimdi iPhone 4S'in neler vaadettiğine beraber bakalım.

  iPhone 4S'teki belki de en önemli özellik, cebin yeni çift çekirdekli A5 işlemcisi (iPad 2 gibi) ile geliyor olması. iPhone 4'teki A4 işlemcinin iki katı daha hızlı olan A5 işlemci, aynı zamanda yedi kat daha iyi grafik performansı vaadediyor.

  Cihaz 8MP kameraya veya 1GB belleğe (iPhone 4, 512MB belleğe sahipti) sahip; 16GB, 32GB modellerinin yanında 64GB'lık bir modeli de bulunacak. iPhone 4S, iPhone 4 ile aynı görünüme sahip, dolayısıyla ekran boyutunda bir değişiklik yok. NFC, LTE gibi özellikler ise desteklenmiyor.

  Telefonun İngiltere'de piyasaya sürüleceği tarih 14 Ekim. iPhone 4S'in Türkiye'ye ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

   


 2. OrKuN Well-Known Member

  iPhone 4S'in 8MP kamerası, 3264x2448 piksel boyutunda fotoğraflar çekebiliyor ve bu iPhone 4'ün 5MP'lik kamerasından yüzde 60 daha fazla piksel anl***** geliyor. Yeni aydınlatma özelliği sayesinde ise ışık seviyesi düşük ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekilebiliyor.

  Apple ilk fotoğrafı çekmenin 1.1 saniye, sonrakileri çekmenin ise sadece yarım saniye sürdüğünü söylüyor. Kameranın içerdiğison teknolojikızılötesi filtreler ve 5 katmanlı lens, Apple'a göre fotoğrafların keskinliğini yüzde 30 artırıyor.

  iPhone 4S, artık 1080p çözünürlüğünde videolar da kaydedebiliyor. AirPlay mirroring ise Apple TV'nize kablosuz olarak akış yapmanızı sağlıyor.

  Görüşme kalitesinin daha iyi olacağı söylenen iPhone 4S, görüşme sırasında sahip olduğu iki anten arasında geçiş yapabiliyor; GSM ve CDMA'yı destekliyor. HSDPA üzerindeyse 14.4mbps indirme hızı vaadediliyor.

  Cihazın 3G bağlantısında 8 saat konuşma süresi, 10 saat video ve 40 saat video süresi sunduğu açıklandı.

  Kişisel yardımcı "Siri": Henüz beta aşamasında olan Siri teknolojisi sayesinde ise uyarılar gibibirçok metni sesli olarak duymanız ve daha önemlisi iPhone'u sesli olarak yönetmeniz mümkün hale gelecek. Telefona sorular sorarak akıllıca cevaplar alabileceksiniz (hava durumunu sormak gibi).
   

Sayfayı Paylaş