iPhone 4S Kamerada Sorun Var

Konusu 'iPhone' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone 4S kamerasında autofocus sorunu ortaya çıktı umarım en kısa zamanda yazılım güncellemesiyle sorunu çözerlerki sorunun donanımsal degil yazılımsal oldugunu düşünüyorum. Sonuçta ekrana dokununca netlik ayarı yapıyor.

  Sorunu tespit eden Paul Boyce isimli bir kullanıcı, gayri ihtiyari bir şekilde kullandığı iPhone 4S'inin kamerasında, görmeyi hiç beklemediği bir sorun ile karşılaştı. iPhone 4S'in autofocus özelliği doğru çalışmıyordu... Durumu ofisindeki bir diğer iPhone 4S kullanıcısı olan Dan Frakes ile paylaştı. İlk olarak Frakes'in cihazından yapılan çekimde, autofocus özelliği direk olarak çalıştı ama Boyce'in telefonu ile yapılan çekimde özellik yine devre dışı kaldı. iPhone 4S'in ekranına yapılan ufak bir dokunuşsa aynı hızla netliği geri getirdi.

  Üst üste birçok deneme yapan ikili, sonunda bunun bütün iPhone 4S modellerinde bulunan bir sorun olduğuna kanaat getirdi zira aynı sorun ikisinin telefonunda da belirli aralıklarla boy gösteriyordu. "Cihaz sadece kamera ilk açıldığı andaki görüntüyü net bir şekilde çekiyorken, sonradan kadraja giren görüntüyü herhangi bir dokunuş yapmadan netleştirmiyor, bence bu telefonda büyük bir sorun var." diyen Boyce, iPhone 4S'in çok büyük bir açığını istemsizce de olsa bulmuş oldu.

  Eğer siz de bir iPhone 4S kullanıcısı olacaksınız, kamera otomatik olarak netliği ayarlamadığı zaman, ekranınıza ufak bir dokunuşta bulunun.
   


Sayfayı Paylaş