iPhone 4S ilk inceleme ve Yorumları

Konusu 'iPhone' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  iPhone 4S'den ilk incelemeler gelmeye basladi. Almayı düşünen arkadaşlar icin derleme yaptım. İste ilk yorumlar;

  [​IMG]

  The Verge'den Joshua Topolsky, iPhone 4S'in yeni kamerası için şunları söylüyor: Yeni iPhone'da sensörün daha büyük olması bir yana, Apple optikleri de elden geçirerek düşük aydınlatmalı yerlerde de iyi sonuçlar vermesini sağlamış. Kamera fanatiği olmasanız bile resim çekmeye başladığınız anda farkı hissediyorsunuz. iPhone 4S, şimdiye kadar bir mobil cihazda gördüğüm en temiz, en güzel fotoğrafları çekti.

  AllThingsD'den Walt Mossberg'den Siri yorumu: Siri, Wikipedia,Yelp ve Wolfram Alpha'da bilgi arayabiliyor. "İran'ın başbakanı kim?" dediğimde ilk keresinde yanlış anlasa da doğru cevap verdi. Testlerimde e-postaları ve metin mesajlarını dikte ettirebildim. Siri, sanal klavyede yaptığımdan daha fazla hata yapmıyor.

  Sistem bir sorunun birden çok formunu anlayabiliyor. "Bugün hava daha kötü olur mu?" dediğimde Siri'den "Bugün havanın daha kötü olacağını sanmıyorum" cevabını aldım ve ekrana bir hava haritası geldi.

  Macworld'den Jason Snell ise A5 işlemcisinin kazandırdığı performans hakkında konuştu: Genel performans testlerinde iPhone 4S'in kabaca iPhone 4'ten iki kat hızlı olduğunu gördüm. Apple, grafik performansının 7 kata kadar arttığını söylüyor. Bu en iyi senaryo ama GLBench Pro grafik testlerimde daha iyi bir grafik performansı elde ettim. Bir 3D testinde ise iPhone 4'deki FPS'nin yaklaşık 5 katını, bir diğerinde ise 2 katını elde ettim.
   


Sayfayı Paylaş