iPhone 4S için Batarya Az Gidiyor Sorununa Apple'dan Resmi Açıklama Geldi

Konusu 'iPhone' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Akıllı telefonlardaki az giden pil problemleri
  Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterim çift çekirdekli işlemciler bataryayı tabiri caizse sömürüyor. Apple ne yapsın. Bende android Galaxy S II kullanıyorum yoğun kullanımda bırakın günü çıkarmayı inanın 5-6 saati ya görür ya görmez. 2012 yılının sonlarına doğru 4 çekirdekli modeller çıkarılıcağı söyleniyor. Heralde onlarda yoğun kullanımda 2-3 saati görmez. Bu batarya sisteminin acilen geliştirilmesi lazım bu bataryalarla, bırakın dört çekirdeği çift çekirdek bile haram diyerek Apple'ın resmi açıklamasına geçelim; Apple, iPhone 4S'lerin bataryasının hızla tükendiğiyle ilgili yoğun şikayet almaya başlayınca bir açıklama yayınlayarak yeni bir güncelleştirme yayınlayacağını duyurmuş, ardındaniOS 5.0.1sürümünü iTunes üzerinden kullanıcılarına sunmuştu.

  Ancak iOS5 güncellemesinin ardından batarya ömründe kayda değer bir artış sağlanamadığı gibi Apple, yer yer kullanıcıların "bataryam artık daha hızlı tükeniyor" eleştirilerinin de hedefi oldu.

  Ve Apple sonunda konu ile ilgil "kısa ve öz" bir açıklama yaptı: "Sorunun devam ettiğinin farkındayız, araştırıyoruz."

  iOS 5.0.1 güncellemesinin ardından yapılan açıklamada bu güncelleme ile bazı sorunların giderildiği; ancak birkaç ufak problemin halen devam ettiği dile getiriliyor. Bu "ufak" problemlerden biri de, tabii ki pil sorunu...
   


Sayfayı Paylaş