iPad'iniz için Harika Uygulamalar!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Tabletinizi görenler biraz daha kıskanacak ;)

  GarageBand
  Tam bir kayıt stüdyosunu GarageBand ile iPad'inize getirebilirsiniz. Bir gitara hiç dokunmamış olmak da sorun değil. Uygulamayı kullanmak için bir müzik tecrübesine sahip olmanız şart koşulmuyor. Tabi ki varolan yetenekleriniz uygulamayı kullanırken çok işe yarayacak. Uygulama, gitaristlere ve klavye çalanlara özel araçlarla geliyor.

  Star Walk for iPad
  Astronomi size göre değilse bile Star Walk'ın sizi etkilememesi oldukça güç. Uygulama iPad 2'nin kamerası, denge çarkını kullanmak üzere tasarlandığından, neler yapabileceği hangi cihazda kullandığınıza göre değişiyor. GPS veya yakın Wi-Fi noktaları yoluyla yerinizi belirleyen uygulama, gören herkesi etkilemeyi başarıyor.

  50 Greatest Photographs of National Geographic
  50 Greatest Photographs of National Geographic, kahve masanızda muhteşem fotoğraflar görüntülemeye benziyor ancak bu kullanımın maliyeti çok daha az. Uygulama, dünyanın çeşitli yerlerinden çekilmiş 50 en iyi National Geographic fotoğrafını içerisinde barındırıyor.

  [​IMG]
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Phaidon Design Classics
  Uygulama, son iki yüzyıldan klasik endüstriyel tasarımları bir araya getiriyor ve göz atmaya hazır 1.000 farklı ürün sunuyor. Uygulamanın içerisinde dolaşırken, kullandığınız veya tükettiğiniz sayısız ürüne rastlayacaksınız. Bunlar arasında makaslar, park sıraları, dart tahtası gibi şeyler de var. Her bir ürün, tasarımının nasıl ortaya çıktığı, önemi ve ilgili resimleri ile beraber sunuluyor.

  The Guardian Eyewitness
  National Geographic uygulamasının tersine, Eyewitness her gün yeni bir fotoğrafla karşınıza çıkıyor. Fotoğraflar arasında mimari, vahşi yaşam ve gündemden fotoğraflar mevcut ve bir kerede arasında doaşabileceğiniz 100 fotoğraf sunuluyor.

  Flipboard
  Flipboard'ı iyi yapan tek şey, özelleştirmeye izin veren bir haber ve sosyal ağ merkezi olmasından öte, bunu sunuş şekli. Ön yüklenen kategorilerden birini seçin (örrneğin haberler) ve seçilen makaleler arasında dolaşın. Giriş ekranını özelleştirerek sizi ilgilendirmeyen şeyleri kaldırdığınızda uygulama oldukça etkiliyi bir görünüm alıyor. Uygulamanın hoş özelliklerinden bir tanesi de, Twitter'da paylaşılan fotoğrafları harici bir web sitesine ihtiyaç duymadan alabilmesi.

  Art Authority for iPad
  Sanatçıların etkileyici koleksiyonlarını bir araya getiren Art Authority, resimler arasında "duvar üzerinde çerçeve" modu ile veya tam ekran dolaşmanıza izin veriyor. Uygulamanın tek negatif yönü, yüklenme süresinin uzunluğu olabilir ama içeriğin çok olması bunu affettiriyor.
   

Sayfayı Paylaş