iPad'e Rakip En iyi 8 Tablet!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Asus Eee Pad Transformer TF101
  Yurtdışı fiyatı: 399 dolar
  Şu anki en uygun fiyatlı Honeycomb tableti. Hızlı Nvidia Tegra 2 işlemcisiyle dikkat çeken tableti 150 dolarlık klavye aksesuarı sayesinde tableti sanal bir notebook'a dönüştürmeniz mümkün.

  Acer Iconia Tab A500
  Yurtdışı fiyatı: 449 dolar
  Tablet, uygun fiyatı, yüksek çözünürlüğü ve bağlanabilirliği (USB, HDMI) ile dikkat çekiyor. Ancak büyük ve ağır olması bir dezavantaj.

  Barnes & Noble Nook Color
  Yurtdışı fiyatı: 249 dolar
  Üçüncü parti uygulamaları çalıştırabilen cihaz, derin bir sosyal entegrasyona sahip. İnternet bağlantısı sadece WiFi üzerinden sağlanabiliyor ve 3G desteği yok. Cihaz bir e-book okuyucusu için fazlasıyla iyi, ancak tam donanımlı bir tablet olduğu söylenemez.

  HTC Flyer
  Yurtdışı fiyatı: 798 dolar
  Cihaz, yüksek performansı, parlak ekranıyla dikkat çekiyor. HTC'nin ek uygulamaları ise başarılı. Ancak Flyer, Android'in tabletlere özel olmayan bir sürümünü kullanıyor ve tarayıcı performansı düşük. Ancak cihaz, kalem özellikleri sayesinde sanatçıların dikkatini çekebilir.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  RIM BlackBerry PlayBook
  Yurtdışı fiyatı: 599 dolar (32GB)
  Kullanıcı ara yüzü mükemmel, ekranı ise keskin görüntülere sahip. Web tarayıcısı ise Flash'ı tam olarak destekliyor. Ancak cihaz bazı donanım ve yazılım sorunlarına sahip, doğal bir e-posta desteği de bulunmuyor.

  Cherrypal CherryPad
  Yurtdışı fiyatı: 188 dolar
  Android'li tablette bazı özellikler henüz etkinleştirilmemiş ve dirençsel ekranda yazmak zor olabiliyor. Depolama alanı ise sınırlı. Ancak uygun fiyatı onu çekici kılabilir.

  Coby Kyros MID7015 Internet Touchscreen Tablet
  Yurtdışı fiyatı: 139-199 dolar
  Cihaz uygun fiyata ve Android 2.1 için ortalamanın üzerinde grafiklere sahip. HDMI çıkışı sayesinde 1080p oynatabiliyor. Ancak ekranı dirençsel ve çok hassas değil.

  Motorola Xoom
  Yurtdışı fiyatı: 599 dolar (32GB)
  Honeycomb işletim sistemiyle gelen ilk tablet olan Xoom'un dokunmatik ekranı oldukça hassas ve hızlı tepki veriyor. Ancak cihazdaki Flash beta sürümünde ve Android Market'te bazı bug'lar mevcut.
   

Sayfayı Paylaş