iPad ile Office Uygulamaları

Konusu 'iPhone' forumundadır ve CAN tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  iPhone veya iPad aygıtınızda Office 365 kullanma

  Microsoft’un en önemli ürünlerinden biri olan Office sonunda iPad’e geldi. Fakat iPhone’da tek bir uygulama olan Office, iPad’de 3 ayrı uygulama olarak yayınlandı.

  Hem iPad’de, hem de iPhone’larda Office uygulamalarını indirmek ücretsiz. Fakat eğer Office’i kullanmak isterseniz iş değişiyor. Office uygulamalarının iPad sürümlerini kullanabilmek için ücretli bir Office 365 lisansına sahip olmanız gerekiyor.

  Geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan iPhone uygulamasında da benzer bir uygulama vardı ama Office’in iPad sürümlerinin yayınlanması ile birlikte bu durum da değişti.

  Microsoft, iPad sürümlerinin yayınlanması ile birlikte Office’in iPhone sürümünü ücretsiz hale getirdi. Microsoft, iPhone kullanıcılarını “ev kullanıcısı” olarak kabul ediyor ve ücret istemiyor ama Office’i kurumsal olarak kullanmayı düşünenler için Microsoft ileride ücret isteyebileceğinin de ucunu açık bırakmış durumda. Yine de iPhone’larında Office kullananların uygulamayı kişisel olarak mı yoksa kurumsal olarak mı kullandıklarını ayırt etmek neredeyse imkansız olduğundan ücretsiz iPhone uygulamasının ücretli hale getirilmesi pek mümkün görünmüyor.
   


Sayfayı Paylaş