iPad e Gitar Bağlamak

Konusu 'iPhone' forumundadır ve CAN tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  iPad'e Gitar Nasıl Bağlanır?

  ipad ya da iphone kullanarak müzik yapmak istiyorsanız önünüzde birçok seçenek mevcut. Gitar, bağlama, kanun, ney, ud, keman, perküsyon, klavye, piano, vokal mikrofonu, bas gitar, saksafon, trompet ve hatta kontrbass dahi iphone ve ipad’e bağlanabilir.

  • Jack girişi olan her enstrümanı çeşitli dönüştürücüler (iRig, Apogee Jam vb.) ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz.

  • Midi klavye, piyano ya da diğer midi enstrümanları (örneğin elektro bateri) Apple Camera Connection Kit ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz.

  • Usb mikrofonları Apple Camera Connection Kit ile iphone ve iPad’inize bağlayabilirsiniz. Böylece gitar, bağlama, kanun, ney, ud, keman, yaylı tambur, kemençe, saksafon, trompet, perküsyon ve hatta kontrbass gibi akustik enstrümanları kayıt edebilirsiniz. Bu iş için yapısı, kalitesi ve frekans aralığı bakımından en uygun görünen mikrofon ise şimdilik Apogee Mic gibi duruyor.

  • Ekstra bir aparata para vermek istemiyorsanız, iphone ve ipad üzerindeki dahili mikrofon ile dahi çok güzel kayıtlar yapabilirsiniz.

  Ayrıca DJ üniteleri ve özellikle iphone ya da ipad için üretilmiş müzik aletleri de piyasada bulunmakta.
   


Sayfayı Paylaş