iOS 5'deki Yeni Güzel Pratik Özellikler

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Daha çok iPhone 4S ile andiğımız iMessage, Siri, iCloud özellikler aslında iOS 5 in özellikleri. iOS5'in bu bilinen özellikleri yanında birçok küçük yeniliklerde mevcut. İşte bunlardan önemli gördüklerimizden bazılarını sizler için derledik.

  1. Kulaklığınızın düğmesi ile fotoğraf çekin
  iOS 5'deki kamera uygulamasının en iyi özelliklerinden bir tanesi, ses düğmesiyle fotoğraf çekmenize izin vermesi. Ancak bunu kulaklığınızın üzerindeki ses açma düğmesi ile yapmanız da mümkün. Bu sayede bir sehpa kullandığınızdatelefonu daha sabit tutabilir, daha net fotoğraflar çekebilirsiniz.

  2. iPad 2'deki çoklu dokunmatik hareketler
  iPad 2'de dört veya beş parmağı kullanarak uygulamalar arasında geçiş yapmanız, uygulama çubuğunu çekerek girişekranınadönmeniz mümkün.

  Ancak Fruit Ninja, Veggie Samurai gibi çoklu dokunmatik kullanan oyunlar, bu modda iyi çalışmıyor. Dolayısıyla bu oyunları oynamadan önce Çoklu Dokunmatik Hareketlerini kapattığınızdan emin olun.

  3. iPad'de iki taraflı klavye
  Klavyeyi ikiye bölmek, herkesin hoşuna gitmeyebilir ancak mutlaka bazı kullanıcıların işine yarayacaktır. Bu modda tuşların daha küçük bir hale geldiğini aklınızda bulundurun. Klavyeyi ekrandan "söktüğünüzde", biraz saydam hale gelerek hareket imkanınızı artırıyor.

  4. Daha fazla yazı tipi
  iOS 5 ile beraber 58 farklı yazı tipi yüklü geliyor. Bu yazı tipleri, farklı cihazlarda artık birbirinin aynı olarak görünüyor.
   


Sayfayı Paylaş