İntibak Yasası Hakkında Bilgi

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Emekli İntibak Yasası Hakkında
  İntibak Yasası Hakkında Kısaca Bilgi son durum

  İntibak yasası 1 milyon 913 bin kişinin maaşlarında artış sağlayacak. TBMM’ye sunulan yasa tasarısından 1 milyon 438 bin emeklinin yanı sıra, malullük aylığı alan 9 bin 933 ve ölüm aylığı alan 465 bin 96 vatandaş da yararlanacak. 2000’den önce emekli olan hak sahibinin maaşı, 869 liradan bin 159 liraya çıkacak.

  İntibak Yasası Bu günlerde özellikle emeklileri ilgilendiren konulardan biri olan intibak yasası olarak bilinen ve aynı süre çalışmış ve aynı miktarda prim yatırmış olmalarına rağmen daha önce emekli olduklarından dolayı daha düşük maaş almak zorunda bırakılan emeklilerin durumunu düzeltecek olan çalışmadır. Yaklaşık 9 milyon emekliyi ilgilendiren ve maaşlarda ciddi artışlar öngören intibak yasası Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla yoğun biçimde çalışan Maliye ve Çalışma Bakanlığı bürokratları haksızlıkları giderebilecek ve kamuya da mali anlamda çok fazla bir yük getirmeyecek senaryo üzerinde çalışıyorlar.

  İntibak Yasa tasarısı SSK İntibak Yasası Nedir? İntibak Yasası Hakkında Bilgi BAĞKUR İntibak Yasası Nedir? İntibak Yasası Hakkında Bilgi Emekli Sandığı’ndan emekli olan emeklilerin aldığı maaşlar arasındaki farklılılları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir yasa. Söz konusu kanunun çıkması halinde emeklilerin maaşları arasındaki farklılıklar ortadan kaldırılacak ya da en aza indirilecek.

  İntibak Yasası Hakkında Bilgi
   


Sayfayı Paylaş