intibak yasası 2012

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 intibak yasası,
  intibak yasası hakkında bilgi,

  Emekli (maaş farkı) intibak zammı: 10-250 TL
  SSK emeklilerinin intibak düzenlemesi netleşti. 2013′te uygulamaya geçirilecek İntibak Yasası ile emekliye 10 lira ile 250 lira arasında ilave ödeme yapılacak.

  SSK emeklilerinin intibak düzenlemesi netleşti. 2013′te uygulamaya geçirilecek İntibak Yasası ile ilgili çalışmaların tamamlandığını, bu hafta Bakanlar Kurulu’na geleceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklinin 10 lira ile 250 lira arasında ilave ödeme alacağını açıkladı.

  İntibak Yasası'nda üst sınır belli oldu
  Emekliler arasındaki maaş farkının ortadan kaldırılmasının hedeflendiği İntibak Yasası'yla ilgili, Çalışma Bakanı Faruk Çelik'ten yeni açıklama geldi.

  CNBC-e'ye özel açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, İntibak Yasası'nda ödemelerin 2013 yılının Ocak ayında yapılacağını açıkladı. İntibakta üst sınır da 322 lira olacak.

  İki Milyon Emekliye Maaş Artışı yansıyacak
  İntibak Yasası'yla yaklaşık 2 milyon emekliye maaş artışı yapılacak. Emekliler arasındaki maaş farkını ortadan kaldırmayı öngören yasa tasarısı imzalanarak Meclis'e sevk edildi. Bakan Çelik, memurları ilgilendiren Toplu Sözleşme Tasarısı'nın bugün Meclis'e gönderileceğini belirtti.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik
   


Sayfayı Paylaş