İnternetin Ülkemiz Ve Toplumumuz İçin Daha Faydalı Nasıl Kullanılabileceği

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  İnternetinin ülkemiz ve toplumumuz için daha faydalı kullanılmasıiçin neler yapılabilir
  İnternetin Ülkemiz Ve Toplumumuz İçin Daha Faydalı Nasıl Kullanılabileceği hakkında, İnternet toplumumuz ve ülkemiz için nasıl daha faydalı ve yararlı kullanılabilir

  Ucu bucağı olmayan internetinde teknolojinin her alanında olduğu gibi verimli kullanılması gerekir. Özellikle okul çağındaki çocuklara bilgi toplumunda internetin rolü ve kullanımı hakkında eğitim vermek gerekir. Okullardaki bilgisayar içerikli derslerde ve medya derslerinde bu kolaylıkla yapılabilir. Bu yolla çocuklarımız zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri interneti daha yararlı kullanabilir hale gelecek ve bu dolaylı yoldan ülkemiz ve toplumumuz için önemli bir değere dönüşecektir.

  Bunun yanında internet aracılığı ile yapılacak araştırma ve geliştirme faaliyetleri ülkemiz adına birer kazanç yaratacaktır. Bilim insanlarımızın yapabileceği internet yardımcılığındaki projeler toplumumuzun kalkınması açısından son derece önemlidir.

  Kısacası interneti toplum ve ülke adına bir yarara dönüştürmek onun karşısında vakit geçiren bizlerin çabasına ve konu ile ilgili verilecek eğitimlere bağlıdır.
   


Sayfayı Paylaş