internete Girmeme Cezası Geliyor

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Yok böyle bir ceza bu ne abi yaa adore01motz
  İngilteredeki yeni ceza yasası suçluların internete girme hakkını elinden alıyor. Şuan sadece bir tasarı aşamasında olan yasa ilerleyen yıllarda çıkabilir ve ordan da tüm dünyaya yayılabilir endişesi hakim. Yeni nesile verilebilecek en büyük ceza bu olsa gerek diyerek haberimizin detaylarına bakalım; Hukuk sistemlerinde genellikle cezanın bir parçası olarak suçluların temel hak ve özgürlüklerini belirlenmiş süre boyunca kısıtlanması yoluna gidilir. İngiltere'de üzerinde çalışılan yeni yasa tasarına göre cezanın bir parçası olarak internete girme hakkı da suçluların elinden alınacak.

  Tasarıya göre suçlular siber-etiketler ile takip edilecekler ve internete erişmeye çalıştıkları tespit edildiklerinde güvenlik kuvvetlerine otomatik olarak haber verilecek. Şu anda İngiltere'de yargılanmak üzere bekleyen LulzSec ve Anonymous üyeleri, bu tasarı kesinleştiği taktirde bu uygulamadan ilk etkilenenler arasında yer alacaklar.

  Fakat bu sıkı denetimler akıllara olası bir internet sansürünü de getiriyor. Neyse ki İngiltere başbakanı David Cameron geçtiğimiz günlerde "hükümetler siber güvenliği sansürcülüğeyol açacak şekilde kullanmamalılar" demeci ile bu konuda endişeleri gidermişti.
   


Sayfayı Paylaş