İnternet üzerinden iş başvurusu nasıl yapılır

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İnternetten iş başvuruları nasıl yapılır ön yazı nasıl yazılır

  Çağımız teknoloji ve internet devri olunca artık çoğu işimizi internet üzerinden yapabilir duruma geldik. Hatta bazıları abartıp sanal devrim de yapmaya kalkıştılar. Neyse işimiz o değil zaten, gelelim asıl konumuza.

  Artık en yakın dostumuz olan internet sayesinde oturduğumuz yerden iş başvurularında bulunmakta çok kolay. Ancak internet üzerinden iş başvurusu yaparken bazı noktalara dikkat etmekte yarar var.

  Öncelikle ilk okunan bölüm olan önyazıyı hazırlarken oldukça dikkatli kelimeler seçilmelidir. Neden o iş için en uygun aday olduğunuzu anlatmanız için hazırlanır bu önyazı bölümü. Her şirket için aynı şeyi yazmamanız gerekir bu yüzden.

  Önyazınızı okuyan kişi sizin o iş için gerçekten ideal olduğunuzu düşünmeli ve diğer başvurular arasından seçilmelisiniz. Önyazınızı yazarken imla kurallarına uymalı ve düzgün cümleler kurmalısınız. Yazınız çok uzun olmasın, yazıya başlarken bir hitap cümlesi kullanın. "Sayın yetkili" veya "ilgili kişiye" gibi kelimeler seçebilirsiniz.

  Başvuru ilanını nerede gördüğünüzü ve hangi pozisyon için başvurduğunuzu açık bir şekilde yazın. Son kısma ise mutlaka adınızı ve soyadınızı yazın. Artık ön yazınız hazır ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Herkese bol şanslar şimdiden.
   


Sayfayı Paylaş