Internet Explorer'da Java'yı Yükleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bu bilgiler Windows Internet Explorer 7 ve Windows Internet Explorer 8'e uygulanır.

  Java, oyunlar veya gelişmiş finansal uygulamalar gibi etkileşimli veya canlandırmalı web içeriği oluşturmak üzere kullanılan bir teknolojidir. Java programları, kullanıldıklarında bilgisayarınıza otomatik olarak karşıdan yüklenir ve genellikle özel bir yükleme gerektirmez. Ancak, Java programlarını Internet Explorer'da çalıştırabilmeniz için özel Java yazılımını yüklemeniz gerekir. Java'yı yüklediğinizde, varsayılan olarak etkinleştirilir ve en yüksek düzeydeki güvenlik ayarlarıyla yapılandırılır.

  Java'yı yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Başlat düğmesini [​IMG] tıklatarak Internet Explorer'ı açın. Arama kutusuna Internet Explorer yazın ve ardından sonuçlar listesinde Internet Explorer'ı tıklatın.
  2. Java.com web sitesine gidin.
  3. Ücretsiz Java Yüklemesi düğmesini ve Kabul Et ve Ücretsiz Yüklemeyi Başlat'ı tıklatın. Bu işlem sizi Java yükleme ekranına götürür. [​IMG] Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  4. Sarı bir Bilgi çubuğu görüntülenirse (web sitesinin Sun Microsystems tarafından sağlanan bir eklenti veya ActiveX denetimi gerektirdiği konusunda sizi uyarır), sarı çubuğu tıklatın ve ActiveX Denetimini Yükle veya Eklenti Yükle'yi tıklatın. Güvenlik Uyarısı iletişim kutusu görüntülendiğinde, Yükle'yi tıklatın.
   Not : Internet Explorer 9 Beta'da:
   - Varsa, Bilgi çubuğu uyarıları Bildirim çubuğunda görüntülenir.
   - Bildirim çubuğunda Çalıştır'ı ve Evet'i tıklatın.
  5. Yükle'yi tıklatın. (Java'nın varsayılan olarak yüklendiği C:\Program Files\Java konumunu, Change destination folder (Hedef klasörü değiştir) onay kutusunu işaretleyip yönergeleri izleyerek değiştirebileceğinizi unutmayın.)
  6. İşlemin başarıyla tamamlandığını belirten iletişim kutusunu gördüğünüzde Kapat'ı tıklatın. Java ek ayarlar veya yeniden başlatmayı gerektirmez.
  Daha eski Java sürümlerini kaldırmak için şu adımları izleyin:
  1. Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.
  2. Java'yı seçin ve Kaldır'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Not : Birden fazla Java sürümü listelenmişse önce daha eski sürümleri kaldırın.
   


Sayfayı Paylaş