Intel Classmate PC

Konusu 'Donanım' forumundadır ve pult tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Şu son günlerde tablet pc netbook falan derken üreticiler daha neler yapabiliriz diye gece gündüz düşünüyorlar herhalde,Intel, kendi işlemcileri ile donatılmış PC referanslı dizayna sahip en esnek ve dayanıklı portatif bilgisayarını tanıttı. Bu yeni tasarım PC fonksiyonlarının yanı sıra gelişmiş e-Öğrenme yetenekleri ile donatılmış. Enerji verimliliği ile artırılmış performans aynı zamanda estetik ve dayanıklılık ile de tamamlanmış. Intel Atom işlemci ile birlikte 10.1 inç Lcd ekrana sahip yeni tablet PC’de öğrencilerin eğitimleri için kullandıkları uygulamalarda sorun yaşamamaları adına bellek ve depolama ünitelerinin kapasiteleri yükseltilmiş.
  Çocukların taşımasına en uygun şekilde tasarlanan classmate Pc’de eOkuma uygulamalarını kolaylaştıran dokunmatik ekranlı bir arayüzün yanında suya dayanıklı klavye ve ekran ile darbe ve çizilmelere karşı dayanıklı hale getirilmiş kasa bulunuyor. Dokunmatik ekranın katlanarak tablet PC’ye dönüşmesi esnasında ekrandaki menülerin kazara açılmasını engellemek için Palm Rejection sistemi kullanılmış.

  Kullanılan Intel Atom işlemcinin sağladığı enerji tasarrufuna ek olarak, yeni classmate Pc dolu 1 batarya ile yaklaşık 8.5 saate yakın çalışma imkanı sunmaktadır. Böylelikle hem öğretmenler hem de öğrenciler batarya şarj etme derdi olmadan çalışabilecekler. Bunların dışında tümleşik olarak gelen Wi-Fi, 3G, Gps ve WiMax donanımları ile birlikte hem yerel ağ hem de internete bağlanmak son derece kolay hale getirilmiştir.
   


Sayfayı Paylaş