Instagram Resim Boyutu Nedir

Konusu 'İnternet' forumundadır ve ot-gu tarafından 18 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Instagramda kullanılan tüm resim boyutları

  Instagram Profil Fotoğrafı: 110 x 110 px
  Instagram küçük resim 205 x 205 px ve 161 x 161 px
  Instagram büyük resim 410 x 410 px
  Instagram vitrin resmi 510 x 510 px
  Instagram küçük resim tıklanınca açılan resim 2048 x 2048 px

  Aşağıdaki şablonda Instegram kullanabileceğiniz tüm resim boyutları ve yerleri detaylı şekilde gösterilmiştir.

  [​IMG]
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  Instagram hem ülkemizde hemde dünyada hızla yükselişini sürdüren kullanışlı ve güzel bir uygulama. Hoşunuza giden herhangi bir resmi çekip instagram hesabınızda paylaşmak oldukça eğlenceli ancak gel gör ki birde can sıkıcı yanı var. Resimlerinizi belirli bir oranda kırpmaya zorlanmanız.

  instagram kullanıcılarının ortak derdi olan resim kırpma çoğu zaman resmi kelimenin tam anlamıyla kuşa çevirmeye yetiyor. Ya vurgulamak istediğiniz kısmı seçiyorsunuz detaylar kayboluyor ya da resimden eş dost arkadaş mecburen çıkarılıyor.

  Böylesi bir sorunla karşı karşıya kalmamak için öncelikle instagram resim boyutu nedir onu açıklayalım ki o boyda resimler seçin ve çekin. 510*510 px ebatında ki resimler instagramda paylaşım için idealdir. Eğer resim ebatları bu oranlarda değilse o zaman ya kırpacaksınız yada kolaj programlarından herhangi birini seçip kullanacaksınız.

  [​IMG]

  Benim size tavsiyem No Crop isimli uygulama. Bu uygulamayı app-marketlerden cihazınıza indirip kurun. Yükleyeceğiniz resimleri burada düzenleyip daha sonra instagramda paylaşabilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş