Insignia Sports Tourer artık hazır!

Konusu 'Opel' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Zor ekonomik dönemlerde dahi,
  müşteriler yepyeni bir otomobil almak üzere büyük talepler oluşturuyorsa , işte bu otomobil, gerçekten çok özel olmalıdır. Bugüne kadar Avrupa’da 80,000 adet Insignia sipariş edildi. Insignia serisine ayrıca üçüncü bir katılımın ilk başlangıcı olan SportsTourer, “2009 Yılının Otomobili’ne sahip olmak için ayrıca bir başka neden daha sunuyor.

  [​IMG]

  Insignia Sports Tourer; prim yapan birinci kalitede sportif bir karoseri içinde sarma-lanan lider teknolojiler sunmaktadır, ve bunu kendi isminde de ayrıca yansıtır. Anılan model, sedan eşdeğerleri gibi yine aynı atletik, güçlü, şık ve zarif tasarımından gururlanmaktadır. GM Europe Design Başkan Yardımcısı Mark Adams, Insignia’nın tasarımını şu şekilde açıklamaktadır: “Opel Insignia Sports Tourer, heykeltraşlık sanatı ile Alman titizliğini birleştirerek mühendislikte mükem-melik ve kusursuz bir harmoni duygusu yaratıyor.” Ancak Mark Adams şu noktayı da sözlerine ekledi: “Insignia Sports Tourer, kendine özgü ayrı bir kişiliği ile yalnızca sedan’ın bir steyşın vagon versiyonu olmakla yetinmez.”

  Dinamik görünüm; araçta beş kişi için cömert yer boşluğu sağlayan iç mekân ve geniş bagaj bölmesine sahip. Aracın arkası, 1530 litreye kadar hacim sunar. Sports Tourer, sedan modelleri gibi 2.74 metrelik bir dingil mesafesini yine aynı bırakarak 4.91 metrelik toplam için uzunluğuna yaklaşık 8 cm daha ekledi. Insignia Sports Tourer’ın lansmanına ayrıca özellik katmak üzere, sedan modelle-ri için hazır olan yedi motor versiyonuna iki yeni motor daha eklenecektir. 180 hp ve 230 Nm tork değerli 1.6-litrelik benzinli turbo motor da önden çekişli olarak pazara sunulacak. 190 hp ve 400 Nm tork değerli bir 2.0 BiTurbo, bir ilk olarak Uyumlu [Adaptive] 4x4 dört-tekerden çekişli şekilde temin edilecektir. Sonuç olarak, Insignia’nın orta-üst sınıf otomobiller arasında süper olma isteği bir kez daha teyit ediliyor. Tabiî ki bu iki motor, sedan motorları ailesini ayrıca zenginleştirecektir. Daha sonra 2.0 CDTI BiTurbo üzerinden iki motor, anılan mo-torlar serisine katılacaktır.

  Bütün bunlara ek olarak, 118 kW/160 hp ve 350 Nm tork geliştiren 2.0 litre CDTI dizel motorlu bir “ecoFLEX” versiyon, önümüzdeki yakın gelecekte yine bu seride tanıtılacak olup olağanüstü derecede düşük yakıt tüketimi ve sedanlarda 140 gram / km değerinin altındaki CO2 emisyonları ile, Insignia ecoFLEX, sürüş performasından hiç ödün vermeden çevre-dostu bir sürüş sunmaktadır. GM Avrupa Opel’den markası Başkan Yardımcısı Alan Visser, bu konuda şunları dedi: "Opel Insignia Sports Tourer, lider teknolojiler ve yüksek güvenlik standartlarının yanısıra, Opel’in inovasyonlarını ve tüm dikkatleri üzerinde toplayan tasarımını ulaşılabilir yapma statejisini en iyi şekilde anlatmaktadır.” Yeni geliştirilen şasisi, yüksek seviyede güvenlik ve konfor sunmak üzere tasarlanmış olup stabiliteyi artıran ve gerçek-zamanlı, elektronik-kumandalı sönümleme sağlayan, yenilik ve değişim getiren FlexRide mekatronik sistem ile daha da zenginleştirilebilir. FlexRide, ayrıca sürücü için üç sürüş modu seçeneği de verir. Standart ayara ek olarak, sürücü, konfor-yönelimli “Tour” mod veya sportif kullanımı sağlayan “Sport” sürüş modu arasında tercih yapabilir.

  Sport mod, Insignia Sports Tourer sürüş deneyiminin etkinliğini artırır. Çünkü di-reksiyon, kelebek valf kumandası, ayrıca kumanda paneli çevre aydınlatması gibi birbirine zincirleme bağlantılı fonsiyonların ayarını değiştirir. Bundan daha da fazlası, Insignia müşterileri, yeni, ileri teknoloji Adaptive 4x4 sistemi için de tercih yapabilirler –ki bu sisteme şunlar dahildir: FlexRide şasi ve bir yandan optimal çekiş sağlarken diğer yandan tüm yol koşullarında yol-tutuş performansını zenginleştirerek üstün stabiliteyi garantiler.

  Bu ilkbaharda Avrupa piyasalarında yeni Opel Insignia Sports Tourer‘ın ilk tanıtımı, yeni bir inovasyon Opel Eye kamera özelliğini de kapsayacaktır. Opel Eye kamera sistemi, bazı trafik işaretlerinin farkındadır, onları tanır ve eğer sürücü istemeyerek rotadan dışarı çıkmışsa sürücüyü uyarır. Diğer inovasyonlar arasında, dokuz değişik aydınlatma fonksiyonu ile o anda geçerli trafik koşullarına ayarlama yapan yeni nesil Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL), fiyatları uygun olup tercih edilen, özellikle arka-sırt dostu, ortopedik- AGR onaylı ergonomik spor koltuklar da vardır. İç-mekânda, açık-renkli döşemeler ile ilgili olarak, Sports Tourer, lekelenmeye karşı direnç gösteren ve sıvı maddelerin döşemenin içine sızmasını önleyen TopTec koltuk malzemesi ile de piyasaya çıkmaktadır.

  [​IMG]
  24.03.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş