Insignia nın ön satışı bitti 50 bin 250 YTLye yollara çıktı

Konusu 'Opel' forumundadır ve OrKuN tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Avrupa'da 2009 yılının otomobili seçilen
  ve geçtiğimiz hafta tasarım ödülü alan Opel Insignia, Türkiye’de 50 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Aralık ayının ikinci haftasında 48 bin 750 TL’den başlayan fiyatlarla ön satışı gerçekleştirilen Insignia, 1.5 aylık süreçte 210 adet satıldı.

  [​IMG]

  Opel’in orta üst sınıftaki temsilcisi Vectra’nın yerini alan Insignia’da 7 farklı motor seçeneği bulunuyor. Vectra’dan aldığı mirası bir adım daha ileri taşımayı hedefleyen Insignia, özellikle dört kapılı coupe otomobilleri andıran tasarımı ile sınıfında bir adım öne çıkıyor. Opel’in yeni yüzünü taşımasıyla da dikkat çeken araca önden bakıldığında yeni far ve tampon tasarımı ile markanın diğer modellerinde izleyeceği yeni tasarım anlayışı hakkında ipuçları görüyorsunuz. Insignia’nın, iç mekanında ise oldukça lüks detaylara yer vermiş. Aracın ortopedik olan koltukları aynı zamanda "Nanotech" teknolojisi sayesinde leke tutmuyor. Kapı içlerinden başlayarak yolcularını saran bir konsol tasarımının kullanıldığı araç, pek çok teknolojik özelliğe sahip. Bunların içinde en çok dikkat çekeni ise Türkiye haritası entegre edilmiş navigasyon sistemi.

  2Insignia’da 7 farklı motor seçeneği görev yapıyor. Araçta bulunan dört benzinli motor yelpazesi 115 beygirden başlayıp 260 beygirlik bir V6’ya kadar çeşitlilik gösteriyor. Mayıs ayında pazara sunulacak 1.6 litre 180 beygir gücündeki benzinli motor ise sınıfının en güçlü motoru ünvanına sahip olacak. Insignia için özel olarak geliştirilen üç yeni direkt enjeksiyonlu turbo dizel motorlar 2.0 litrelik hacme sahip. Beygir güçleri 130 beygir ile 160 beygir arasında değişen dizel motorların tork gücü ise 260 Nm ile 350 Nm arasında değişiklik gösteriyor. Ayrıca 2.0 litre 220 beygir ve 4 tekerlekten çekiş sisteminin standart olarak sunulduğu 2.8 litre 260 beygirlik benzinli motor seçenekleri de tercih edilebilecek..

  [​IMG]
  04.02.2009, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş