İnsanın Kader Konusundaki Yanılgıları

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  insanın kader konusundaki yanılgıları nelerdir
  İnsanın Kader Konusundaki Yanılgıları vikipedi, insanların kader hakkındaki yanılgıları nelerdir nedir

  Yaşamı içinde görev alacagı işi ve hayatını sürdürecegi ülke yi kişi seçemiyor. Ana ve Babasının hangi dindeyse o dinin içindeki hangi meshepse o yönde ibadetini yapıyo ölüm tarihini kimse nerde nasıl olacanı bilemez onunda alnındaki kader saati bellidir insan sanıyorki kendi başarıyo her işini veya başarısız olunca sanıyo kendisi yaptı buda alın yazısı.

  Kaza ve kader inancında en çok karıştırılan husus ve anlaşılması en zor olan nokta, insanın iradesi ile kader inancının uyumudur. Zira insan iradesi ile kader inancı zahiren birbirlerine zıt iki durum gibi duruyor. Bu yüzden bazı sapık fırkalar bu zahiri zıtlığı gidermek için, ya iradeyi inkar etmişler ya da kaderi inkar etmişler.

  Allah'ın her şeyi bir kader ile yaratması en büyük nimetlerden birisidir. Kader insanlar için çok büyük bir konfor, büyük bir rahatlıktır. Kadere iman eden, hayatındaki her şeyi, hayatı boyunca karşılaştığı ve karşılaşacağı her olayı Allah'ın kaderinde yarattığını bilen bir insan hayatı boyunca bunun rahatlığını, güvenini ve iç huzurunu yaşar.

  Kadere inanan insan rahattır çünkü yarının endişesine kapılmaz. Yarın ne olacağını düşünüp endişe ve sıkıntılar içine girmez. Yarını Allah'ın, kendisi için mutlaka en hayırlı şekilde yaratacağını bilir.Bütün bunların farkında olan, her şeyi kaderinde Allah'ın yarattığı mükemmelik içinde yaşadığını bilen insan, huzurlu, tevekkülü ve mutlu olur.
   


Sayfayı Paylaş