İngilizce'nin Önemi

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  İngilizcenin Önemi
  Çağımızda İngilizcenin Önemi, Yabancı Dil'in Önemi, Türkiye'de İngilizce'nin Önemi, Mesleki İngilizce'nin önemi

  Gelişen dünyanın ve teknolojinin ortak dili İngilizce'yi yeterince iyi biliyor muyuz? İngilizce bilerek yakalayacağımız fırsatları kaçırmayalım!

  Aynı toplumda yaşayan, aynı kültürü paylaşan insanlar genelde aynı dili kullandıkları için anlaşamamak gibi bir problemle karşılaşmazlar. Ancak, teknolojik gelişmeler neticesinde mesafelerin kısalması ile dünya küçük bir köye dönüştü; farklı kıtalarda, farklı ülkelerde ve farklı şehirlerde yaşayan insanlar internet teknolojisinin de katkısıyla kolayca birbirleriyle iletişim kurar oldular. Hatta farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen ve farklı dilleri konuşan insanlar birlikte iş yapmaya, ortaklıklar kurmaya başladılar.

  İngilizce Her Yerde

  Bu gelişmeler neticesinde de çok uluslu, çok kültürlü ve çok dilli olan yakınlaşmalar, kendi aralarındaki iletişimin daha kolay olması için ortak bir dil kullanma ihtiyacı duydular. Nasıl olduğu, nasıl başarıldığı ayrı bir konu, ancak şurası bir gerçek ki dünyada her gün, bir milyardan fazla insan; eğitimde, iş dünyasında, teknolojide, turizmde, tıpta, diğer bilim dallarında ve uluslararası ilişkilerde iletişim dili olarak İngilizce'yi kullanmaktadır.

  İngilizce bilmek iletişimde sıkıntı yaşamamak ve teknolojiyi aracı kullanmadan takip etmek için olmazsa olmazlardan biridir.
   


Sayfayı Paylaş