İngiliz Milletvekilinin PKK Yanlısı Lobi Çalışmaları Belgelendi

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve Balako tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  İngilliz milletvekili Hywel Williams'ın, PKK yanlısı lobi çalışmaları belgelendi. Doğan Haber Ajansı, terör örgütü PKK ile İngiliz parlamenter arasındaki bağlantıyı gösteren kanıta ulaştı.

  [​IMG]

  DHA muhabirinin ulaştığı belgede, İngiliz Avam Kamarası'nda Türkiye aleyhtarı görüşleriyle tanınan Galler Plaid Cymru Partisi (Milli Parti) milletvekili Hywel Williams’ın terör örgütü Kongra-Gel (PKK) yanlısı lobi çalışmaları yürüttüğü açıkça görülüyor.

  İngiliz milletvekili Hywel Williams, 20 Aralık 2011 tarihinde, İngiliz Parlamentosu antetli bir kağıda yazdığı mektupta, Kongra-Gel (PKK) ile irtibatlı olduğu iddia edilen "Peace in Kurdistan Campaign" (Kürdistan’da Barış Kampanyası) adlı sivil toplum örgütünün Başkanı Estella Schmid'i, İngiliz hükümetinin Türkiye’deki “Kürtler” konusuna yeterince hassasiyet göstermediği yönünde bilgilendiriyor.

  Williams, mektubunda ayrıca, “14 Aralık 2011 tarihinde Avam Kamarası'na 86361 sayılı bir soru önergesi verdiğini ve İngiliz Dışişleri Bakan Yardımcısı David Lidington'a, Türk Cumhurbaşkanı ile insan hakları ve Türkiye'deki Kürt azınlık hakkında ne gibi konuşmalarda bulunulduğunu sorduğunu, İngiliz Dışişleri Bakan Yardımcısı'nın ise kendisini geçiştirdiğini, ancak David Cameron hükümetini, Türkiye’deki “Kürtler” konusunda her fırsatta sıkıştırmayı sürdüreceğini” belirtiyor.
   


Sayfayı Paylaş