İlkbahar Faaliyet Örnekleri

Konusu 'Çocuk Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  İlkbahar Faaliyet Örnekleri

  Kelebek

  [​IMG]

  Kağıt havlu rulosunu istediğiniz renk bir kağıtla kaplayın, kanatlarını hazırlayıp ruloya yapıştırın, antenlerini hazırlayıp yapıştırın, rulonun altını rafyalarla süsleyin.

  Kapı Süsü
  [​IMG]

  Kagit tabagi sariya boyayin, sariya boyadiginiz baska bir kagit tabaktan civcivin kanatlarini kesip yapistirin, civcivin, gagasini gozlerini bacaklarini kesip yapistirin. Farkli buyuklukte uc tane daire kesin kestiginiz daireleri buyukten kucuge dogru ust uste yapistirin, sapini, ve yapraklarini kesip yapistirin, hazirladiginiz cicegi civcivin bacaklariyla birlestirin.

  Civciv ve Tavşan

  [​IMG]

  Civcivi yapmak icin, herhangi bir teli bukerek yumurta sekli verin, uzerini kagitla kaplayip susleyin, civcivin basini ve kanatlarini kesip yapistirin, en son gagasini ve gozlerini yapistirin.

  Tavsani yapmak icin yine herhangi bir teli bukerek havuc sekli verin, kagitla kaplayin, tavsanin basini, ellerini kesip yapistirin, gozlerini burnunu yapistirin, biyiklarini ve kaslarini cizin.


  Tahta kaşıktan tavşan havuç

  [​IMG]

  Tavsani hazirlamak icin bir tahta kasigin uzerine kulaklarini kesip yapistirin, gozlerini yapistirin, biyiklarini cizin, yanaklarini pembeye boyayin, boynuna kurdela baglayin. Diger iki tahta kasigi turuncuya boyayin, gozler yapistirin, uzerlerine yapistırmak için yeşil ponponlar hazirlayın. Hazırladığınız kaşıkları uygun bir sungerin uzerine yerlestirin. Kagitlardan halkalar kesin. Halkalari kasiklardan gecirmeye calisarak eglenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

  Civcivler

  [​IMG]

  Kopuk toplarin birini ikiye kesin, kagitlarla kaplayin, kestiginiz topun yarisini digerinin uzerine yapistirin, uzerine sungerden hazirladiginiz civcivi yapistirin, kestiginiz topun diger yarisini civcivin uzerine yapistirin, sungerden bir civciv daha hazirlayip yumurtalarin yanina yapistirin.
   


Sayfayı Paylaş