İlk 4 kişilik Porsche Eylülde Türkiyeye 25 kişi için geliyor

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Porsche’nin ilk dört kapılı,
  dört kişilik otomobili Panamera, Eylül ayında Avrupa’yla aynı anda Türkiye’de satışa sunulacak. Porsche Türkiye Genel Müdürü Anıl Gürsoy, V8 motorlu 400 beygir 2S ve 4S ile 500 beygir turbo versiyonları Türkiye’ye getireceklerini belirterek, "2009 yılı için 25 adet araç getireceğiz. Panamera’nın fiyatları şu an belli değil ama benim tahminime göre 160 bin ila 180 bin Euro aralığında bir fiyattan başlar. Türkiye’de şimdiden bu aracın ilk sahibi olmak için kaparo bile vermek isteyenler var. İlgi çok fazla" dedi.

  [​IMG]


  TEKNOLOJİ SES GETİRİYOR

  20 Nisan’da kapılarını açacak Şangay Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılacak Panamera, lüks performans serisindeki bir seri üretim otomobilde ilk kez kullanılacak en az beş teknolojik yenilikle dikkat çekiyor. Otomatik şanzımanla birlikte temin edilen ilk otomatik start/stop özelliği, ihtiyaç duyulduğunda ekstra hacim ekleme özelliğiyle uyarlanabilir havalı süspansiyon, Panamera Turbo’da ihtiyaç olduğunda yukarıya doğru kalkan çoklu-aşamalı, ayarlanabilir arka spoylerin yer aldığı aktif aerodinamik özellikler bu teknolojik yeniliklerden bazıları.

  Porsche’ye CMS jantı

  TÜRKİYE’nin ilk, dünyanın ise önde gelen hafif metal jant üreticilerinden olan CMS, Porsche için jant üretmeye başlayacak. 2010 yılında devreye alınacak üretimle CMS, Toyota, VW AG (Audi, Bentley, SEAT ve Volkswagen), PSA Grubu (Peugeot-Citroen), Fiat Grubu ( Alfa Romeo, Fiat ve Lancia) ve Renault ’un yanı sıra Porsche’yi de ihracat yaptığı firmaların arasına dahil etti.Porsche A.G. ile gerçekleştirilen işbirliği anlaşmasına göre, 2010 yılında seri üretime başlayacaklarını ifade eden CMS Yönetim Kurulu Başkanı Berat Ösen, "Porsche A.G. ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde jant üretimi için işbirliğine imza attık. Dünyanın en önemli otomotiv üreticilerine ürün tedarik eden bir firma olarak, Porsche’yi de portföyümüze dahil etmiş olmaktan ötürü mutluyuz."
  15.04.2009, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş