İlginç Tüketici Şikayetleri

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve Pelin tarafından 14 Ekim 2007 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Beyaz eşya üreticisi firmaların işinin en zor olduğu ülkelerden biri Türkiye. Çünkü kullanım kılavuzunu rafa kaldıran bazı tüketiciler hayal gücünün sınırlarını zorlayarak ürünleri bambaşka amaçlarla kullanıyor.

  - Erzincan'da aşırı sıcaklardan bunalan bir ev hanımı raflarını çıkardığı buzdolabının içine minder koyarak oturmus. Kapısı açık kalan buzdolabının kompresörü bozulunca "İyi soğutmuyor" diyerek üründen şikâyetçi olmuş.

  - Diyarbakır'da fritöz alan bir müşteri, ürünün ilk kullanımda eridiğini görünce Arçelik bayiinin yolunu tutmuş. Büyük bir hırs ile içeri giren müşteri, elindeki erimiş fritözü göstererek kendisine arızalı mal satıldığını söylemiş. Fritözü gören satış görevlisi nasıl kullandığını sorunca adam anlatmış; "Ocağı yaktım, fritözü üzerine koydum. İçine yağ koydum. Ama yanmaya, erimeye basladı." Satış görevlileri müşteriyi kusur kendisinde olduğu için ürünü değiştiremeyeceklerine ikna etmekte oldukça zorlanmış.

  - Bulaşık makinesi her işe yarar Servis elemanları Türkiye'nin dört bir yanından gelen "Bulaşik makinem tabakları, bardakları çiziyor yada su boşaltmıyor" şikâyetlerini incelemek için gittikleri evlerde müşterilerin ıspanak,lahana gibi yıkanması zor sebzeleri bulaşık makinesinde yıkadıklarını, hatta salça yapmak için domatesleri bulaşık makinesinde yumuşatanlar olduğunu görünce şoke olmuşlar. Sebzelerdeki kumun, su çıkış borularını tıkadığı ya da makinenin içinde kalarak bulaşıkları çizdiği, bunun da arızaya yol açtığı ortaya çıkmış.

  - Mersin'de son model bir ütü alan tüketici, elektrikler kesilip işi yarım kalınca elektriksiz ütü yapmanın yöntemini keşfetmiş! Ütüyü ocakta ısıtarak işine devam etmek isteyen ev hanımı, ütünün gövdesinin yanması üzerine bayiye başvurarak, ütünün degiştirilmesini istemiş.

  - Sanlıurfa'da bir müşteri, satın aldığı mikrodalga fırında yumurta kaynatmayı denemiş. Deneme basınç nedeniyle yumurtanın patlamasıyla sona ermiş. Mikrodalga fırının infilak etmemesi şanş olarak değerlendirilirken müşteri, "Yumurta bile kaynatamıyor. Bu fırını ne yapayım? Paramı geri verin" diyerek bayiye fırını iade etmeye kalkmış.

  - Mersin'de fırının içinde elbisesinin yandığını söyleyen bir müşteri teknik servisi çağırmiş. Elbisenin yanarak fırının içine yapışmasından mustarip tüketiciye, fırınında sadece yemek pişirmesi önerilmiş. Fırının içinde çamasır kurutma vakalarına sıklıkla rastlayan servis elemanları ayrıca çok sayıda beyaz eşya sahibinin fırınlarının içini mutfak dolabı olarak da kullandığına tanık olmuş. İçinde unutulan şeker, elbezi, mutfak önlüğü gibi malzemelerin yanması sonucu fırınların kullanılamaz hale geldiği belirlenmiş.

  - Diyarbakır'da ise buzdolabının içini aydınlatan ışığı yetersiz bulan bir vatandaş, içine birkaç mum yerleştirerek kendince sorunu çözmüş. Ancak mum buzdolabının tavan kısmını yakınca üründen şikâyetçi olmayı ihmal etmemiş.

  - İstanbul'daki bir müşteri de kettle'ının (su kaynatıcı) eridiği şikâyeti ile servise basvurmuş. Kettle'in elektrik ile çalıstığını bilmeyen müşterinin ocağın üzerine su ısıtıcısını koyarak suyu ısıtmaya çalıştığı anlaışlmış. Ocaktaki ateşin erittigi kettle'in yenisi ile değistirilmesinde müşteri çok ısrarcı olmuş. İstanbul'daki baska bir müsteri de elektrikli karistırıcıyı tencerenin içinden çikarmadan yemek pişirmiş. Alet eriyince de şikayetçi olmuş.

  - Güneydogu Anadolu Bölgesi'ndeki tüketici toplantısında bir kişi, buzdolaplarının sebzeliklerinin daha büyük olmasi gerektiğini söylemiş. Bu talebinin nedeni soruldugunda, "Yaz aylari çok sıcak geçiyor. Ayakkabılarımızı içine koyup soğutuyoruz. Sebzelikler büyük olursa daha çok ayakkabı soğutabiliriz" yanıtını vermiş.

  - Elazığ'ın Maden ilçesinde mağarada oturan bir vatandaş, aşırı sıcaklardan bunalarak klima almış. Mağarada elektrik bulunmaması nedeniyle dışardan kaçak elektrik çekmiş. Yetersiz olan elektrik klimanın performansını bozunca tüketici, klimanin randımanı düşük diye şikâyette bulunmuş.
   


 2. ShaDow_19 Well-Known Member

  Burası Türkiye :D Cahil insan çok fazla maaleseff...
   
 3. SHaDe_19 Well-Known Member

  harbı boyle mıllet ya uretıcı ne yapsın ellerıne saglık pelın
   

Sayfayı Paylaş