İlahi Görüş Birliğine Davet

Konusu 'Dini Programlar' forumundadır ve kurt26 tarafından 15 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. kurt26 Well-Known Member


  İlahi Görüş Birliğine Davet Uygulaması

  TAKDİM
  Günümüz İslam dünyasında müslümanların fırkalara ayrıldığı, senlik-benlik kavgası, liderlik önderlik davası, makam nam ve menfaat kaygısı ile ihtilaf ve tefrikaya düştükleri acı bir gerçektir.

  Ayet-i kerime'ler ve Hadis-i şerif'ler incelendiği zaman apaçık görülür ki İslam dini kardeşlik dinidir. Müslümanlar ana-baba bir kardeş gibidirler. İslam'da tefrikanın, bölücülüğün, benlik davasının asla yeri yoktur ve şiddetle yasaklanmıştır.

  Buna rağmen din-i mübinimizi ve güzel vatanımızı paramparça yapmak isteyen bölücü gruplar, başlarına birer imam tayin etmişler, müslümanları kendilerine çekip çevirmeye çalışmaktadırlar. Allah-u Teala bu gibilere "Sapıktır" ismini veriyor, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ise "Türeme" diye vasıflandırıyor.

  Menfaatleri uğruna bölücülük yapan, küfrü İslam'la karıştıran, kendi zan kitaplarına uyarak din kuran bu bölücüler, hiç farkına varmadan dinden çıkmaktadırlar.

  "İlahi Görüş Birliğine Davet" adlı kitapçık bu yeni baskısında muhterem müellif tarafından tekrar düzenlenmiş, daha önceki beyanlarına ek olarak daha geniş beyanlar ve yeni izahlar yapmışlardır.

  Bir taraftan Ayet-i kerime ve Hadis-i şerif'lerle bölücülerin içyüzlerini ortaya serip, kötü emel ve niyetlerini meydana çıkarırken, diğer taraftan da; Allah-u Teala'nın bunca emirlerine aldırmayıp, dinleri ve kitapları ayrı olan bu bölücülere arka çıkanların, onları müslüman gibi göstermeye çalışanların gaflet ve cehaletlerini ortaya koymaktadırlar. Allah-u Teala'nın müminlerin birleşmelerini emrettiğine dair Ayet-i kerime'ler, birleşmeyip bölücülük yapanlar hakkında verdiği hüküm ve cezalar bir bir ele alınarak izah edilmekte, müslümanlar nifaktan ittifaka davet edilmektedir. Zira "Devlet ittifaktan doğar, devletsizlik ise nifaktan..."

  Kitabımız birdir; o halde Allah ve Resul’ünde birleşmemiz gerekiyor, bölücülerin zan kitaplarında değil!... İşte bu kitapla müslümanlar İlahi Görüş Birliği'ne davet edilmekte, hakiki kardeşlik ve birliğin ancak ve ancak İslam dininde olacağı izah edilmektedir.

  "Selam olsun O'nun beğinip seçtiği kullarına." (Necm: 59)
  "Selam olsun hidayete tabi olanlara." (Tâhâ: 47)

  İLAHİ GÖRÜŞ BİRLİĞİNE DAVET 3D E-KİTAP
  İLAHİ GÖRÜŞ BİRLİĞİNE DAVET
   


Sayfayı Paylaş