İklim değişiklikleri deccalin ortaya çıkışına mı işaret ediyor?

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 8 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Peygamberimiz (sav)in Allah Hz.Ademi yaratmış olduğu günden bu yana, Deccalin fitnesinden daha büyük bir fitne olmamıştır hadisiyle haber verip uyardığı Deccalin çıkış alametleri teker teker gerçekleşiyor


  Yağışların azalması, sıcaklıkların artması ve dünyanın birçok noktasında yaşanan kuraklık gibi birbiri ardına gerçekleşen alametler Deccalin çıktığına işaret ediyor

  Ahir zaman, son zaman anlamına gelen, gerek Peygamberimiz (sav)in hadis-i şeriflerinde gerekse İslam alimlerinin izahlarında detaylı olarak haber verilen kıyametten hemen önce yaşanacak dönemdir. Yeryüzünün doğal afetler ve bozulmalar, sosyal ve ahlaki çöküntülerle sarsılacağı bu dönemin Müslümanlar için önemli yanı Hz. İsa ve Hz. Mehdi gibi kutlu şahısların zuhur etmesinin yanı sıra Mesih Deccalin de tarih sahnesindeki yerini almasıdır. Müslümanların manevi lideri Hz. Mehdi yeryüzünü kaplayan zulüm ve Allahın varlığını inkar eden ve din ahlakından uzak sistem ile mücadele edip Hz. İsaya ikinci kez gelişinden önce zemin hazırlarken, ahir zamanda kötü ahlakın kaynağı olacak olan Mesih Deccal de yeryüzünde çatışmayı, fitneyi, zulmü, ahlaksızlığı ve her türlü kötülüğü örgütleyip düzenler.
  Bilginin olağanüstü bir hızla yayıldığı, teknolojideki gelişmelerin insanların düşünce ufkunu zorladığı bir dönem olan ahir zaman, hem Allaha iman eden samimi Müslümanlar hem de şeytanın fırkası olan Deccal ve kontrol ettiği taraftarları için gerçekte fikri bir mücadele dönemidir. Bu dönemin sonunda samimi Müslümanları, Allahın tüm Müslümanlar için müjdelediği değişmez bir kanunu olan galibiyet beklemektedir. Yüce Allah Kuranda kafirlere, müminlerin aleyhinde kesinlikle yol vermeyeceğini bildirmiştir. (Nisa Suresi, 141)
  Yaşadığımız dönemin özelliklerine baktığımızda bu dönemin Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)in hadislerinde tarif ettiği ahir zaman olduğunu görürüz. Ahir zamanın en önemli özelliği tüm alametlerin art arda bir silsile halinde meydana gelmesidir. Bu da, alametleri geçen yüzyıllarda yaşanan örneklerinden ayırır. Örneğin tarihin her döneminde depremler olmuştur ancak hadislerde ahir zamanda depremlerin fark edilir şekilde artacağı haber verilmektedir. İstatistiklere baktığımızda yaşadığımız dönemde depremlerin sıklığında ve meydana getirdiği tahribatta gözle görülür bir artış vardır. Bu, diğer alametler için de geçerlidir.


  Yeryüzünde yaşanacak olan kuraklık, Deccal'in çıkışından önce gerçekleşecek olaylardan biridir. Nitekim günümüzde küresel ısınma tehdidinin neden olduğu kuraklık, dünyanın pek çok ülkesini etkilemektedir.

   


Sayfayı Paylaş