İkizler Burcunun Taşları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve KaraMelek tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. KaraMelek Well-Known Member


  İkizler Burcunun Taşları
  Goldtopas
  Bu taş ikizler burcuna sadece o muhteşem altın sarısı rengi yüzünden yazılmamaktadır. Goldtopas ister mücevher olarak kullanılsın, ister tılsım olarak, içsel huzursuzluğa, sinir ve uyku bozukluklarına karşı etkilidir. Ayrıca ikizler burcuna has olan iletişim, hareket, beceri, tolerans ve uyum özelliklerini tetiklemektedir.

  Aquamarin
  Bu taş, ikizler insanına uygun diğer bir mücevher alternatifi olarak verilebilir. Aquamarin, bu cıvıl cıvıl Merkür insanına sakinlik ve sükunet hediye eder, çünkü onda duyguları ve sinirleri rahatlatıcı ve dengeleyici bir etki gizlidir. Ayrıca bu taşın o gök mavisi rengi, taşıyıcısını bağlı olduğu hava elementi ile birleştirmektedir.

  Goldberil
  Goldberil, taşıyıcısına taze güç depolamasıyla bilinir. Bunun dışında ruhun aydınlanması ve zihnin kuvvetlenmesi gibi etkilere de sahiptir. Böylece ikizler insanı, derin anlayış ve farkındalığa ulaşabilmek için akıl ve işlev seviyesini ilerletebilir ve önemli bir ikizler – dersinin üstesinden gelebilir.

  Kehlibar
  Bu taş da, eylemlerin somut olarak gerçekleştirilmesi için düşünceleri aktif hale getirir ve onu taşıyanın ilgilendiği konuya konsantre olmasını sağlar. Altın sarısı rengi, gücü ve yaşam sevincini sembolize etmektedir. Ve onun şifalı tesiri, ateşli gripal enfeksiyonlarda, özellikle de öksürük ve nezle gibi rahatsızlıklarda önem kazanmaktadır. Bu yüzden kehlibar, genelde kafası sürekli karışık olan ve sık sık bronşitten şikayet eden ikizler insanı için idealdir.
   


Sayfayı Paylaş