İkizler Burcu Bebeği

Konusu 'Koç - Boğa - İkizler' forumundadır ve Aylinn tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  İkizler Bebekleri ve İkizler Çocukları

  En sevdiği cümle: "sıkıldım!"
  İyi yönleri: becerikli, zeki, entellektüel, içten ve doğal
  Olumsuz yönleri: sabırsız, yerinde duramaz, dengesiz, değişken, maymun iştahlı

  İkizler bebekleri ışıl ışıl parlayan gözleri ve mutluluk saçan gülümsemesiyle hayatınıza mucize gibi girerler. Erken yaşta konuşmaya başlarsa etrafın neşe kaynağı haline gelir.

  İkizler bebekleri iletişime açık, etkileyici ve sosyaldir. Sakin olsa bile bu etrafıyla ilgili olmadığını göstermez. Bulmacalar, oyuncaklar ve zihin geliştirici şeylerle her zaman ilgilenecektir.

  İkizler bebekleri yeni her şeyden keyif alır. Bu nedenle tek bir oyuncakla saatlerce oynamaz. Genellikle birinden sıkılıp hemen ötekini eline alır. Ruh halleri de göz açıp kapayana kadar değişebilir.

  Karar verme konusunda sıkıntı yaşayan İkizler çocukları sürekli fikir değiştirir. Okumak, yazmak ve tartışmak her zaman hayatlarının bir parçası olacaktır. Sosyal çevresinde sevilmesi ve ilginin odağında olması muhtemeldir.

  İkizler burcu bebekleri; ister ikizler burcu erkek, isterse ikizler burcu kız bebek olsun zekalarını küçük yaşlarda ortaya koyarlar. Parlak gözleriyle kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. Çok hareketli ve meraklılardır. Dikkatini çeken yerlere, yükseklere bir şekilde ulaşıp, dokunmaktan çok hoşlanırlar. Daha bebekken beşiğinin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneybilir, aman dikkat…Genelde az uyurlar. Konuşmayı erken yaşta öğrenirler.

  Onların çift karakterli olduğu söylenir bu nedenle ebeveynleri onları anlamakta, tanımakta zorlanırlar.

  İkizler burcunda doğan çocuk küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini de ortaya koyar. Okulda da zekası sayesinde öğretmenlerini memnun eder. Hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir. Onu sevgi ve şefkatle yatıştırmak gerekir. Bu arada ikizler çocuğu, geniş hayali yüzünden abartıyı sever ve zaman zaman da yalan da söyleyebilir. Ona yalanın iyi bir şey olmadığını tatlılıkla anlatmalısınız.

  Aile ile ilişkileri

  Büyük ve mutlu bir ailenin parçası olmaktan çok hoşlanırlar. Çok hareketli ama hassas İkizler çocuğunun ailesinden beklediği, sürekli bir anlayış ve sevgidir. İlgi alanları çabuk değişen bu çocukları oyalamak gerekir. Konuşmak, ruhlarının derinliğine inmek ve onları dinlemek, hoşlarına gider. Tenkit yerine, doğruları başka bir metotla anlatmak daha iyi olabilir. Eleştirilmekten çok sıkılan bu çocuklar, dırdırcı ebeveyn karşısında ileride ailelerinden kopma eğilimi gösterebilirler. Eğlenceli ve destekleyici bir aile ortamı onlar için idealdir. Okul hayatında çıkabilecek sorunlarda da anne-babasından destek almak isterler. Okulda başarılı olmak istemelerine rağmen çalışmak istemezler, bu davranışlarını da haklı gösterebilecekleri yollar arar dururlar.

  Hızlı ve çok konuşan İkizler, kız ve erkek kardeşlerini sorularıyla bunaltabilir. Aile içinde hep onun sözü dinlensin, hep onun istedikleri yapılsın diye ön plana çıkarlar. Kalabalık bir aile toplantısında herkesin göz bebeği olmak isterler. Zeka oyunları oynamaktan hoşlanırlar. İyi bir ruh halinde başarılı bir tartışmacıdırlar. Çünkü kelimelerle araları çok iyidir ve onlara istedikleri şekli rahatlıkla verirler. Doğal olarak çok sosyaldirler. Her zaman yeni arkadaşlar edinirler. Mutluluklarını kız kardeş veya erkek kardeşleri ile paylaşmaktan haz duyarlar.
   


Sayfayı Paylaş