İkinci el de kriz mağduru

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Küresel finansal krizin etkilerinin dünyaya giderek yayılması, “ikinci el” otomobil satışlarını da durma noktasına getirdi.

  [​IMG]

  Yeni Bursa İkinci El Oto Galericileri Çarşısı (Oto-Koop) Başkanı Sebahattin Seyit, akaryakıt fiyatlarındaki artışlar nedeniyle yılın büyük bölümünde durgunluk yaşayan “ikinci el” otomobil galericilerinin, uzun bayram tatilinden de umduğunu bulamadığını söyledi.

  Seyit, ekonomik krizin tüketicilerin harcamalarını doğrudan etkilediğini vurgulayarak, “Kriz ve güvensizlik ortamı yüzünden müşteri alım satım yapmaktan kaçınıyor. Uzun bayram tatilleri de derdimize çare olmadı. Oto-Koop'a gelen müşteri çok az” diye konuştu.

  Büyük otomobil bayilerinin dahi durgunluktan şikayetçi olduğuna dikkati çeken Seyit, “Herkes zorunlu harcamalarına para ayırmaya başladı. Otomobil alsa, bu fiyatlarla benzin koyacak para yok” dedi. Seyit, vatandaşların bütçelerini fazla sarsmayacak ucuz, az yakıt tüketen otomobillere az da olsa talep olduğunu belirterek, daha çok LPG'li araçların satıldığını bildirdi.

  13.10.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş