Ibretlik hikaye

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Şehir içi dolmuşların birinde 20 yaşlarında ince elbiseler giyinmiş genç bir kız utanma duygusunu parçalar bir şekilde açılıp saçılmışfitne sergiliyordu. Arkasında saçı sakalı ağarmış ihtiyar genç kızın halinden dolayı arkasında utançla oturuyordu. Kızın kulağına eğilerekedeple şöyle fısıldadı: Ey kızım sana yakışan örtünmektir. Tesettür,insan kurtlarının iştahını kabartan bu şeffaf elbiseden dahafaziletlidir. Hem bu hayâyı parçalar fitneye sürükler.
  Genç kızşöyle dedi: sana ne kabrime benimle beraber mi gireceksin, cennete ve cehenneme koymak senin elinde mi? Kız ahmaklaşmış adamın üzerinegitmeye başlamıştı. Sonra cüreti ve utanmaz tavırlarını artırdı adamla alay ediyor şöyle diyordu: Al işte cep telefonum Allahı arada banacehennemde hangi odayı ayıracağını söyle. Kız çirkin bir kahkaha attı.Adam çekindi Allaha sığındı Allah bana yeter o ne güzel vekildir dedive sustu.
  Bu cahil kıza nasihat edeceğine pişman oldu. Sessiz geçen10 dakikadan sonra şoför durağa gelmiş herkes inmeye başlamıştı herkesgenç kızında inmesini bekledi. O arabanın kapısının yakınındaoturuyordu ve uyuyup kalmıştı. Adama onu uyandırmasını söylediler. Adamçekinerek onu hafifçe sarstı ve oda yere seriliverdi. Ruhunu yaradanına teslim etmişti. Yolcular gördükleri duruma hayret ederek titrediler vebiz Allahtan geldik ona dönücüleriz diyerek istirca ettiler.
  Genç kız yaratıcısıyla alay etmişti. İşte cep telefonum demişti, Allahı ara bana cehennemde hangi odayı ayırıcağını söyle diyordu. Rabbinedoğru yola çıkmıytı. İşte hayatı rabbiyle dalga geçtiği sırada sonlanmıştı. Bu ibret tablosu şu hadisi hatırlatıyor. Şüphesiz kulucunun nereye nereye varacağını düşünmeden Allahı gazaplandıracak birsöz söyler bu sayede cehennemi boylar.Mahmut Abdulhalık EsSadavi(Mecelletül Menaril İslam) adlı kitaptan iktibas edildi


  alıntı
   


Sayfayı Paylaş