Hyundai, yakaladığı yüzde 14 lük pazar payını koruyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Hyundai'nin,
  yılın ilk iki ayında toplamda 5 bin 757 adet araç satışı gerçekleştirerek geçen ay yakaladığı yüzde 14'lük pazar payını koruduğu bildirildi. Hyundai'den yapılan yazılı açıklamada, Ocak 2009'da Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobil markası unvanını alan Hyundai'nin, şubat ayında da hızını kesmeyerek otomobil satışlarında birinciliğini sürdürdüğü ifade edildi.

  [​IMG]

  Hyundai'nin, 2009'un ilk iki ayında Türkiye'de 5 bin 193 adet otomobil satışı gerçekleştirerek, geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki 3 bin 443 adetlik satışını yüzde 51 oranında artırdığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hyundai, ilk iki ayda toplamda 5 bin 757 adet araç satışı gerçekleştirerek geçen ay yakaladığı yüzde 14'lük pazar payını korudu ve bu durumun tesadüf olmadığını gösterdi. Otomotiv pazarında satışlar geçtiğimiz yılın ilk iki ayına göre yüzde 38 daralırken Hyundai'nin satışlarını tam tersine yüzde 38 oranında artırması ve bu başarısını da yaşanılan ekonomik sıkıntılara rağmen yakalayıp diğer markaların aksine kombi olarak adlandırılan hafif ticari araç segmentinde bir ürünü olmadan elde etmesi dikkat çekti."
  Hyundai Assan Yurtiçi Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu, yazılı açıklamasında ise şunları söyledi: "Hyundai'nin yıla hızlı başlaması ve ses getiren uygulamaları, tüketiciler tarafından da kabul gördü ve bu durum ilk iki ayın rakamlarına da yansıdı. Satış hacminin artmasındaki en önemli konunun güçlü kampanyalar olduğu söylenebilir ama Hyundai'nin marka imajı ve algılanması özellikle son yıllarda büyük bir gelişim kaydetti. Üstün kalitede araçlarımız ve her konuda sunduğumuz üstün kalitede hizmet anlayışımız bulunuyor. Hyundai, müşteri memnuniyeti konusunda önemli bir yol katetti ve basamakları çıkmaya da devam edeceğiz. Yaptığımız her uygulamayı, müşterilerin ihtiyaçlarını gözeterek yaptık. Müşteri odaklı çalışmalar yapıp, bu bakış açısıyla doğru orantılı bir altyapı kurduk. Sonuç olarak tüketici tarafından fark edildik ve bunun meyvelerini toplamaya başladık."
  06.03.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş