Hyundai Sonata ABD de 1 milyon satıldı

Konusu 'Hyundai' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  HYUNDAI SONATA A.B.D.'DE 1 MİLYON SATILDI

  [​IMG]

  Otomotiv sektörünün beşiği olan Kuzey Amerika’da başarısını her geçen gün katlayarak büyüten Hyundai, 1989 yılından bu yana A.B.D.’deki 1 milyonuncu Sonata modelinin satışını gerçekleştirdi.

  Hyundai’nin A.B.D.’de 1989 yılında Excel modelinden sonra ithal ettiği ikinci model olan Sonata, bir aile otomobili olarak ilk günden bu yana sürekli talep gördü. Günümüze gelene kadar büyük satış hacmi yakalayan, hatta 2005 yılında Hyundai’nin en çok satılan modeli olan Sonata, yüksek kalitesi, gelişmiş güvenlik özellikleri, zengin donanımı ve üstün performansıyla, şirketin A.B.D.’de 10 yıl 100,000 mil (Yaklaşık 160,000 km) mekanik garantisini sunduğu ilk aracı da oldu.

  İlk tanıtımının üstünden yaklaşık 20 yıl geçen Sonata, dört kez jenerasyon değiştirdi ve her yenilenen araç hem Amerikan halkı hem de medya tarafından daha da beğenildi. 1995 yılında yapılan değişimle, Amerika’da orta segmentte yer alan Sonata’nın rakipleri arasından sıyrılarak sınıf atladığı vurgulandı. Üçüncü nesil Sonata, 1999 yılında Amerika’nın en yüksek garantisi ile birlikte satılmaya başlandı ve Hyundai’nin özellikle teknoloji konusunda ulaştığı nokta bir kez daha ispatlanmış oldu. 2002 yılında satışa sunulan Sonata, artık rakipleri arasında bütün ödülleri toplamaya başlayan bir araç haline geldi. Sonata, AutoPacific’in Araç Memnuniyeti Araştırmasında “Segmentinin En İyisi”, Strategic Vision’ın Toplam Kalite Değeri Ödülleri’nde “Kompakt Araçlar Arasında En Değerli Otomobil”, 2003 yılında J.D. Power and Associates’in yaptığı APEAL Araştırması’nda “En Tatmin Edici Orta Segment Araç” ve 2004’te de yine J.D. Power’ın İlk Kalite Değerlendirmesi’nde “Segmentinin En İyisi” seçildi. 2005 yılında 1,6 milyar USD’lik yatırımla üretime başlayan Alabama Fabrikası’ndaki ilk model olan Sonata, artık Amerikalı tüketicilerin de vazgeçilmez otomobili haline geldi ve ödülleri kazanmaya devam etti.

  A.B.D.’de ülke çapında 770’den fazla yetkili satıcısı bulunan Hyundai’nin Ulusal Satış Başkan Yardımcısı Dave Zuchowski ise bu başarıyı şöyle özetledi: “Sonata, kendi tarihi boyunca Hyundai’nin tasarım, güvenlik, kalite ve yüksek değer anlayışını nasıl en iyi şekilde bir araya getirdiğinin en iyi örneği oldu. Şirketimiz gibi Sonata da son 20 yılda kendisini geliştirdi ve artık çok daha kısa sürede 1 milyon adetlik satışlara ulaşabileceğini ispatladı.”
   


Sayfayı Paylaş