Hyundai ‘güvenilirlikte 11. sıraya yükseldi

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Uzakdoğu’nun önemli markalarından Hyundai, dünyanın önde gelen Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma kuruluşu J.D. Power and Associates’ın en son gerçekleştirdiği ve tüm markaların üzerinde gerçekleştirilen “araç güvenilirliği çalışmasında” 4 sıra daha ilerleyerek 11. liğe yükseldi. Öte yandan Hyundai, “lüks olmayan markalar” sıralamasında da ilk 6 marka arasındaki yerini aldı.

  [​IMG]

  Hyundai Motor Amerika Şirket Planlama ve Müşteri Memnuniyeti Başkan Yardımcısı Frank Ferrera ödül ile ilgili şunları söyledi: “Kaliteyi öncelikli ilke olarak belirlememiz, bu tip araştırmalarda karşılığını veriyor. Tüketici aldığı ve hayatı boyunca kullandığı ürünlerde yüksek kaliteyi hak ediyor ve artık Hyundai markasını güvenle kullanıyor. Kalite ve güvenilirlikte elde ettiğimiz bu başarı, uzun dönem kullanım için beklentilere fazlasıyla cevap verdiğimizi gösteriyor”.

  Araç sahiplerinin bildirdikleri problemlere göre “Araç güvenilirliği çalışması” yani VDS adı verilen kalite ve güvenilirlik araştırmasında, üç yıllık kullanım sonunda araçların sürüş, yol tutuş, fren, klima, müzik sistemi, koltuk, motor performansı, şanzıman, sürüş dinamikleri, iç ve dış dayanıklılığında oluşan problem belirtileri ölçülüyor.
  16.04.2010, Cuma
   


Sayfayı Paylaş