Huzursuz Bacak Sendromu Bitkisel Çözüm

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Huzursuz Bacak Sendromu
  Türkiye de son yıllarda yayılmakta olan bu hastalık genel olarak kişilerin uyurken yada yatarken bacak kısımlarında ağrıma, kaşınma, ezilme, karıncalanma gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Günlük yaşamınızı alt üst eden bir hastalıktır. Uyku düzeninizi, kalitenizi bozarak metabolizmanızı etkileyebilir.

  Öncelikle uyku düzeninizi belirli bir saate ayarlayınız. Her gün aynı saatte uyanın, ve uyuyun. Güneş ışığının etkilerinden faydalanın. Aydınlık ortamlarda bulunmaya özen gösteriniz. Sabahları mutlaka spor yapınız. Bisiklet sürebilirsiniz, koşu yapabilirsiniz yada çeşitli egzersiz hareketlerinde bulunabilirsiniz. Kahve ve çay gibi sıcak içecekler yerine bitkisel çayları tercih ediniz. Ada çayı, kuş burnu vb. Alkol kullanıyorsanız, alkol tüketimini en aza indirin hiç içmeyin. Her gün bir bardak süt ile birlikte çiçek balını karıştırarak yatmadan 15 dakika önce tüketiniz. Evinizde gergin ve stresli bir ortam yaratmamaya çalışınız.

  Olumlu ve pozitif düşünceler, düşünmeye çalışın. Karamsar olmayın. Hayatınıza mutlaka sporu katarak, alışkanlık haline getirin. Çeşitli sosyal aktivitelerle kafanızı dağıtın ve günün yorgunluğunu size unutturarak, gece evinize geldiğinizde rahatça uyuyunuz.
   


Sayfayı Paylaş