Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve elif tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Hurma Diyeti Nasıl Yapılır
  Hurma diyetiyle birlikte sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bir çok diyet programı duyduk bugüne kadar ancak, hurmanın adını genel olarak Ramazan ayında daha çok anarız. Oysa ki, hurmanın zayıflatıcı etkisini duyduktan sonra diyet listelerinize hurmayı katmakta ihmal etmiceğinizi haberimizi okuduktan sonra anlayabilirsiniz.

  Hurma diyeti ile birlikte yaklaşık olarak verilebilecek kilo haftada çok rahat bir şekilde 2 kilo, evet yanlış duymadınız. Hurma diyetiyle birlikte haftada 2 kilo verebilirsiniz. Hurmayı beslenme programlarınıza sabah, öğlen ve akşam öğünlerden hemen yarım saat veya 45 dakika önce 3-4 adet yiyerek hurma diyetini uygulayabilirsiniz.

  Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kanıtlanan ve yemeklerden önce üç veya dört adet hurma yenmesi yapılan diyetin hızlı kilo verilmesinde etkisinin çok büyük olduğu gözlemlenmiştir. Uzmanlar hurma diyetini bilimsel olarak araştırarak içindeki çeşitli vitamin ve mineralleride araştırdı.

  Obez hastaları yemeklerden önce mutlaka 3-4 tane hurma yiyerek kilolarının önüne geçebilirler. Diyet yapacak kişiler, zayıflamak isteyenler, fazla yağlarından kurtulmak için çözüm arayanlar mutlaka yemeklerden yarım saat önce 3-4 adet hurma tüketerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

  Hurma sayesinde tokluk hissi yaratacaksınız. Bunun yanı sıra bağırsak hareketlerinizi hızlandırarak, sindirim sistemininizin çalışmasını hızlandırıp yediklerinizi çabuk yakabileceksiniz. Eğer hurma diyetini spor ile desteklerseniz, tam bir performans alabilirsiniz. Kilo verimini 2 ye katlayabilirsiniz. Hurma diyetinin içinde bulunan yüksek protein ve frutoz şeker sağlık açısından çok yararlıdır. İçindeki lif bağırsaklara iyi geliyor.

  Ayrıca A vitamini, D vitamini, B1 vitamini, B6 Vitamini, C vitamini açısından çok zengin olan hurmanın içerisindeki antioksidanlarla vücudunuzu tüm hastalıklara karşı koruyabiliyorsunuz. Demir, magnezyum, çinko, gibi mineralleride bünyesinde barındıran hurma insan sağlığı açısından çok yararlı bir besin kaynağı olduğu gibi zayıflamak isteyenler için bulunmaz bir nimet sayılabilir.
   


Sayfayı Paylaş