Hükümet Kadın Neden Mahkemelik Oldu

Konusu 'TV Dünyası' forumundadır ve ot-gu tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Hükümet Kadına Kim tarafından Neden Suç Duyurusunda Bulunuldu

  Hükümet Kadın Mahkemelik Oldu, Mardin’de çekimleri yapılan ve yeni vizyona giren ’Hükümet Kadın’ adlı sinema filmi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Film hakkında 10 milyon dolar tazminat davası açıldı.

  [​IMG]

  Emekli din görevlisi Salih Eldemir tarafından, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda film hakkında 10 milyon dolarlık tazminat davası açıldı. Cumhuriyet Başsavcılığında yaptığı suç duyurusundan sonra adliye çıkışında basın açıklaması yapan Salih Eldemir, şu anda Mardin’de vizyona giren Hükümet Kadın adlı filmi başta baş aktör, yönetmen sanatçı Sermiyan Midyat, Demet Akbağ ve filmin bütün oyuncuları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

  Filimde Mardin’in tarihi değerlerine ve kültürlerine hakaret edildiğini ifade eden Eldemir, "Kürtlere Araplara başta Müslümanlara olmak üzere Süryanilere, Yezidilere hepsine hakaret vardır. Biz Mardin’i bütünleştirici, Mardin’i birleştirici Mardin’i bir narın taneleri gibi görmek istiyorken, maalesef Mardin’e yakışmayan Mardin’in kültürüne ve örf adetlerine uygun olmayan sahneler dini değerlere hakaret vari sahneler bizleri üzmüştür." dedi

  Bundan sonra bu tür filmlerin Mardin’de çekilmesine izin verilmeyeceğini belirten Eldemir, şöyle konuştu: "Filmin vizyondan çekilmesini istiyorum. Kültür Bakanlığı’nı harekete geçmesini istiyorum. Vizyona giren filmin geçen üç dört günlük süreninde değerlendirerek filmin bütün gelirlerine tazminat davası açıyorum. Suç duyurusunda 10 milyon dolar tazminat davası açtım. Bu parayı da o filmde kahkaha atanlara halkın gözü önünde dağıtacağım. Telif Haklan Genel Müdürlüğü Komisyonu tarafından filimin incelenerek proje dışına çıkılıp çıkılmadığının tespitinin ve protokole uyulup uyulmadığını tespiti ile taranma ivedilikle bilgi verilmesini istiyorum." şeklinde konuştu..
   


Sayfayı Paylaş