Hubble'den Seçme Resimler Bu Resimler Kaçmaz!!!

Konusu 'Diğer Resimler' forumundadır ve yaren38_20 tarafından 31 Ekim 2007 başlatılmıştır.

 1. yaren38_20 Well-Known Member


  Hubble'ın bugüne kadar çektiği çarpışan Antennae galaksilerinin en keskin fotoğrafı. Galaksiler birbirinin içine girerken, milyarlarca yeni yıldız doğuyor.
  [​IMG]
  Sigar Galaksi
  Galaksi Messier 82’nin (M 82) en geniş ve keskin fotoğrafı. Galaksinin merkezinden fışkıran hidrojen bulutları görülüyor. Gökbilimcilerin “Sigar Galaksi” diye de adlandırdığı M82, Dünya’dan 12 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunuyor.
  [​IMG]
  Spiral Galaksi
  Hubble'ın 28 Şubat 2006'da görüntülediği Messier 101'in bu görüntüsü, bir spiral galaksinin bugüne kadar çekilebilmiş en geniş ve ayrıntılı fotoğrafı. Galaksi, yüz milyarlarca yıldızdan oluşuyor.
  [​IMG]
  Yıldızlı Gece
  Hubble'ın Mart 2004'te görüntülediği bu fotoğraf, Vincent Van Gogh'un "Yıldızlı Gece" isimli tablosunu andırıyor. Daha önce hiç görülmemiş gaz ve tozdan oluşan spiraller uzay boşluğunda trilyonlarca kilometre bir alanı kaplıyor.
  [​IMG]
  Harika beyazlık
  Spiral galaksi Sombrero'nun bir fotoğrafı. Merkez etrafındaki yoğun gaz bulutları, çekirdekteki yoğun enerjiden dolayı ışıldıyorlar ve sonuçta bu sıradışı görüntü ortaya çıkıyor.
  [​IMG]
  Parıldayan gazlar
  Binlerce yıldızın meydana geldiği ısınan ve ışıldayan gazlardan oluşan bir bölge olan Orion Nebula'sının (bulutsu) bir fotoğrafı.
  [​IMG]
  Yıldızların doğumu
  Hidrojenden oluşan bu gaz sütunları, yeni yıldızların doğumhaneleri. Karanlık bölgelerdeki ufak baloncuklar yeni doğan yıldızları gösteriyor.
  [​IMG]
  Göklerin gözü
  MyCn18'in bu fotoğrafı tıpkı bir gözü andırsa da merkezinde bir yıldızın bulunduğu ve bu yıldızın çeşitle renklerde parlamasına neden olduğu gaz kütlelerinden oluşuyor.
  [​IMG]

  Komşu galaksi
  Samanyolu galaksisine komşu galaksilerden NGC 1569'un bir fotoğrafı.
  [​IMG]

  Bizim yıldızımız
  Dünyamızdaki yaşamı tetikleyen, türümüzün enerji ve yaşam kaynağı Güneş'in X-ray bir fotoğrafı
  [​IMG]
  NGC 1850
  Magellan Bulutu’nda bulunan en parlak yıldız topluluğu.
  [​IMG]
   


 2. ShaDow_19 Well-Known Member

  Ellerine sağlık ilginç görüntüler...
   

Sayfayı Paylaş